Foto: AFP/Scanpix/LETA

Svētdien, 17. martā, pēdējā Krievijas prezidenta vēlēšanu dienā, akcijā "Pusdienlaiks pret Putinu" piedalās tūkstošiem cilvēku visā Krievijā un ārpus tās.

Krievijā aktīvisti vēlēšanu pēdējā dienā pieteikuši kampaņu "Pusdienlaiks pret Putinu", aicinot ierasties vēlēšanu iecirkņos un sabojāt biļetenu vai balsot par jebkuru kandidātu, izņemot Putinu.

Krievijā prezidenta vēlēšanas notiek no 15. līdz 17. martam.

Sociālajos tīklos cilvēki dalās ar garajām rindām pie vēlēšanu iecirkņiem gan Krievijā, gan citās valstīs.

Saistībā ar šodien Krievijā notiekošajām prezidenta vēlēšanām aizturēti vairāk nekā 80 cilvēki, ziņo Krievijas nevalstiskā organizācija, kas nodarbojas ar politisko represiju upuru uzskati, "OVD-Info".

Organizācija ziņo, ka aresti notikuši 13 pilsētās. Vismaz 23 cilvēki arestēti Krievijas dienvidrietumu pilsētā Kazaņā, bet 10 aizturēti Maskavā, teikts paziņojumā.

Saskaņā ar neatkarīgo tīmekļa izdevumu "Meduza" un "Vjorstka" ziņām Kremlis amatpersonām izvirzījis uzdevumu nodrošināt, lai par Putinu būtu nobalsojuši vismaz 80% vēlētāju. Šo izrādi varētu izjaukt opozīcijas akcija "Pusdienlaiks pret Putinu", lai gan nav šaubu, ka Putins "vēlēšanās" tāpat uzvarēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!