Foto: AFP/Scanpix/LETA
Krievijā policija sākusi aizturēt vēlētājus par uzrakstiem uz biļeteniem, sestdien vēsta izdevumi SOTA un "OVD-Info".

Maskavā Ramenku rajonā aizturēts vēlētājs, kas uz biļetena uzrakstījis "Putins - slepkava", vēsta SOTA.

Policija vīrietim pievērsusi uzmanību, jo viņš ilgi aizpildījis biļetenu.

Vēlētājs biļetenu iemetis urnā, kur tas iekritis ar aizpildīto pusi uz augšu. Tā kā urnas ir no caurspīdīga materiāla, uzraksts bija salasāms no ārpuses.

Aizturētais aizvests uz Ramenku iekšlietu daļu.

Piemaskavas Odincovā noticis līdzīgs gadījums, vēsta "OVD-Info".

Iecirknī Nr.1962 aizturēts jaunietis, kas vēlētāju sarakstā ierakstījis vārdu "boikots", kā arī mēģinājis paņemt sev līdzi viņam izsniegto biļetenu.

Podoļskā par uzrakstu uz biļetena aizturēta vēlētāja Marija Aleksejeva, vēsta "OVD-Info".

Ko tieši sieviete uzrakstījusi uz biļetena, nav zināms.

Krievijā prezidenta "vēlēšanas" noris trīs dienas - no piektdienas līdz svētdienai.

Jau piektdien mediji ziņoja, ka dažādos Krievijas reģionos iedzīvotāji bojā prezidenta "vēlēšanu" biļetenus, balsošanas urnās ielejot krāsojošus šķidrumus - briljantzaļo šķīdumu un tinti. Dažos iecirkņos urnas aizdedzinātas.

214 biļeteni pilnībā sabojāti vēlēšanu iecirkņos notikušās dedzināšanas vai krāsojošu šķidrumu izmantošanas rezultātā, sestdien pavēstīja vēlēšanu farsa nominālā vadītāja Ella Pamfilova.

Divu dienu laikā 20 Krievijas reģionos bijuši vismaz 29 mēģinājumi urnas aizdedzināt vai ieliet tajās šķidrumus, viņa sacīja.

Diktatora Vladimira Putina pārvaldītajā valstī opozīcija ir sagrauta, redzamākie opozicionāri ieslodzīti cietumos, daži nogalināti, daudzi devušies trimdā. Neatkarīgo mediju darbība netiek pieļauta. Jebkāda režīma kritika tiek bargi sodīta.

Opozīcija aicinājusi atbalstītājus svētdien, galvenajā vēlēšanu dienā, ierasties balsošanas iecirkņos plkst.12, šādi sarīkojot klusējošā protesta akciju "Pusdienlaiks pret Putinu".

Daži opozicionāri aicinājuši balsot ar nederīgiem biļeteniem, atzīmēt vairākus kandidātus vai ierakstīt biļetenā vārdu "Navaļnijs".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!