Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Partija "Vienotība" bijušā tās biroja darbinieka Normunda Orleāna rīcību, sūdzoties Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) par tā saukto aplokšņu algu maksāšanu viņam un vēl vismaz desmit partijas biroja darbiniekiem, vērtē kā reakciju uz to, ka cilvēks tiek atlaists no darba. To trešdien Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja partijas priekšsēdētājs finanšu ministrs Arvils Ašeradens.

Politiķis sacīja, ka arī pati partija ne tikai iekšēji izmeklē situāciju, bet tā arī iesniegusi ziņojumu KNAB, kas sācis pārbaudes lietu.

Kad KNAB pabeigs lietu, “tad arī visi vērtējumi tiks izteikti”, solīja Ašeradens.

“Orleāna kunga apgalvojumi neatbilst patiesībai,” atkārtoti uzsvēra Ašeradens, kurš jau iepriekš noliedzis aplokšņu algu maksāšanu partijā.

Pamatojoties uz publiski izskanējušo informāciju par iespējamu aplokšņu algu maksāšanu partijā "Vienotība", opozīcijā esošais politiskais spēks "Apvienotais saraksts" pieprasījis Ašeradena demisiju. Saeima šo pieprasījumu plāno skatīt ceturtdien, 21. martā.

TV3 raidījums "Nekā personīga" iepriekš vēstīja, ka bijušais partijas "Vienotība" biroja darbinieks Orleāns vērsies tiesībsargājošajās iestādēs.

Ilggadējais "Vienotības" biedrs Orleāns, kurš ir arī Mārupes novada domes deputāts, apgalvo, ka algu maksāšana aploksnē sākusies ap 2017. gadu, kad partijai radušās finansiālas grūtības.

Saņemot pirmās aplokšņu algas, Orleāns iebildis, taču viņam solīts, ka, partijas finansiālajai situācijai uzlabojoties, tikšot atsākta oficiāla algu maksāšana, kā arī nomaksāti visi nodokļi par iepriekšējo periodu.

Politiķis raidījumam stāstīja, ka papildus oficiālajai algai viņš aploksnē saņēmis 650 eiro. Līdzīgas aploksnes politiķis esot redzējis arī uz citu kolēģu galdiem.

Nesagaidījis solīto nodokļu samaksu, Orleāns esot vērsies gan partijas valdē, gan individuāli pie vadošiem partijas politiķiem, tajā skaitā toreizējā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) un pašreizējās premjeres Evikas Siliņas (JV), taču nekādi rezultāti neesot sekojuši.

Neapmierinātajam Orleānam ap gadumiju darbs partijas birojā uzteikts. Pēc tam viņš vērsies tiesā gan pret "Vienotību", gan partiju apvienību "Jaunā vienotība" par nepareizu darba uzteikuma termiņu, par atšķirīgu attieksmi un nelabvēlīgu seku radīšanu.

Ašeradens raidījumam "Nekā personīga" sacīja, ka Orleāna apgalvojumiem par aplokšņu algu maksāšanu nepiekrīt. Partija esot veikusi iekšējo izmeklēšanu, aptaujāti darbinieki, bet neviens neko tādu nezinot.

Arī "Vienotības" pašreizējā ģenerālsekretāres pienākumu izpildītāja Sanita Stelpe-Segliņa raidījumam apgalvoja, ka viņas rīcībā nav informācijas par aplokšņu algu maksāšanu partijas biroja darbiniekiem. Savukārt ar bijušo "Vienotības" ģenerālsekretāru, partijas vecbiedru Arti Kamparu "Nekā personīga" sazināties neizdevās.

Iespējamo aplokšņu algu maksāšanu "Vienotības" birojā esot izmeklējusi partijas Ētikas komisija. Tās priekšsēdētāja Iveta Blaua raidījumam apgalvoja, ka, vairākās sēdēs iztaujājot iespējamos zinātājus, aplokšņu algu maksāšanai neesot gūts apstiprinājums.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!