Foto: LETA

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) ceturtdien, 21. martā, nolēma labot Aleksandra Kiršteina pārstāvētā kandidātu saraksta nosaukumu 2024. gada Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās.

Komisijā portālu "Delfi" informēja, ka CVK nolēmusi deputātu kandidātu sarakstu "Tauta.Zeme.Valsts." pārdēvēt par "Tauta. Zeme. Valstiskums.".

Lēmums pieņemts, atbilstoši Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistra (UR) 2024. gada 18. marta izdotajā lēmumā "Par politisko partiju apvienības izmaiņu ierakstīšanu politisko partiju reģistrā" norādītajam nosaukumam.

"Šāds lēmums saistīts ar UR sniegto informāciju, ka Politisko partiju likuma 6. pantā uzskaitīti politisko partiju nosaukuma veidošanas nosacījumi, arī paredzot, ka partijas nosaukumā nedrīkst ietvert vārdus "Latvijas Republika", valsts un pašvaldību institūciju nosaukumus, kā arī vārdus "valsts" vai "pašvaldība". Arī partijas simbolika nedrīkst sakrist ar valsts, pašvaldību vai to institūciju simboliku," skaidro CVK.

Atbilstoši šā likuma 2. panta otrajai daļai minēto normu attiecina arī uz politisko partiju apvienībām. Konkrētajā gadījumā konstatēts, ka partiju apvienības statūtu redakcijā norādītais un politisko partiju reģistrā ierakstītais nosaukums "Tauta. Zeme. Valsts" neatbilst Politisko partiju likuma 6. panta septītās daļas noteikumiem, jo nosaukumā ietverts vārds "valsts".

Ņemot vērā minēto, UR pieņēmis lēmumu, ar kuru politiskajai apvienībai ticis dots nosaukums ""Tauta. Zeme. Valstiskums.".

Atbilstoši likuma "Par Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistru" 14. pantā noteiktajai UR kompetencei, UR pārbauda, vai pieteikumam par izmaiņu izdarīšanu reģistrā ir pievienoti šādai reģistrācijai tiesību normās noteiktie dokumenti un iesniegto dokumentu atbilstību tiesību normu prasībām, taču nepārbauda lēmuma pieņemšanas faktiskos apstākļus. UR kompetencē ietilpst arī iesniegto dokumentu satura atbilstības pārbaude.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!