Foto: Shutterstock

Satiksmes ministrija (SM) plānot noteikt cenu atsevišķiem Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) pakalpojumiem, kas saistīti ar Ceļu satiksmes likumā noteikto elektroskrejriteņu un velorikšu obligāto reģistrāciju un reģistrācijas numura uzlīmju izsniegšanu, liecina SM sagatavotais un Tiesību aktu portālā iesniegtais noteikumu projekts.

Ceļu satiksmes likums nosaka, ka piedalīties ceļu satiksmē ar velorikšu atļauts personai, kura ir sasniegusi 18 gadu vecumu un ir saņēmusi velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Tāpat piedalīties ceļu satiksmē ar elektroskrejriteni personai vecumā no 14 gadiem atļauts, ja tai ir velosipēda vai jebkuras kategorijas transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Tādējādi noteikumu projekts pilngadīgām personām paredz ieviest maksas teorijas eksāmenu velosipēda vadītāja tiesību iegūšanai, kā arī noteikt maksu velosipēda vadītājai apliecībai.

Paredzēts, ka velosipēda vadītāja apliecība maksās 6,84 eiro ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), savukārt teorētiskā eksāmena kārtošana velosipēda vadītāja apliecības iegūšanai maksās 7,74 eiro ar PVN.

Atbrīvojums no maksas par teorētisko eksāmenu un velosipēda vadītāja apliecību turpmāk būs tikai nepilngadīgām personām.

CSDD pārstāvji skaidroja, ka, vadot elektroskrejriteni ir nepieciešama vismaz velosipēda vadītāja apliecība vai jebkuras citas kategorijas vadītāja apliecība. Tas attiecas arī uz pilngadīgām personām un, ja nav iegūta neviena vadītāja kategorija, elektroskrejriteni ir aizliegts vadīt.

Tāpat paredzēts, ka elektroskrejriteņa reģistrācijas numura uzlīme ar iekļautu hologrāfisko uzlīmi maksās trīs eiro ar PVN, savukārt velosipēda, velorikšas vai koplietošanas elektroskrejriteņa reģistrācijas uzlīme maksās 2,08 eiro PVN.

Noteikumu projektā paredzēts arī aktualizēt cenas atsevišķiem CSDD pakalpojumiem atbilstoši pakalpojumu izpildes faktiskajām izmaksām.

SM atgādina, ka no šā gada 1.janvāra elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija ir obligāta, un ceļu satiksmē atļauts piedalīties tikai ar reģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām.

Elektroskrejriteņu un velorikšu reģistrācija veicama līdz 2024. gada 31. martam, un pēc šī termiņa ar nereģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām būs aizliegts piedalīties ceļu satiksmē. Ceļu satiksmē būs atļauts piedalīties tikai reģistrētiem elektroskrejriteņiem un velorikšām, kam pie to konstrukcijas būs pielīmēta viena valsts reģistrācijas uzlīme.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!