Foto: PVD

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) nolēmis administratīvā pārkāpuma procesa ietvaros Bauskas novada zvēru audzētavā "Lieldeviņzare" izņemtos suņus "nododot realizācijai" Nodrošinājuma valsts aģentūrai (NVA), portālu "Delfi" informēja PVD Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere. Tas nozīmē, ka NVA suņus piedāvās atpirkt patversmēm, kas patlaban ķepaiņus izmitina, izriet no NVA sabiedrisko attiecību speciālistes Vendijas Pikšes-Kučmas sniegtās informācijas.

Kā ziņots, PVD 19. martā "Lieldeviņzarē" izņēma vairāk nekā 100 suņus, jo konstatēja, ka dzīvnieki tiek turēti nepiemērotos apstākļos, nenodrošinot tiem pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu dzeramo ūdeni, dzīvnieku veselībai un dzīvībai drošu vidi, kā arī pieļaujot nekontrolētu to vairošanos. Ķepaiņi tika nogādāti četrās dzīvnieku patversmēs – "Mežavairogi", "Ķepu-ķepā", Juglas dzīvnieku patversmē "Labās mājas" un Slokas dzīvnieku patversmē, iepriekš vēstīja aģentūra LETA.

PVD pagaidām vēl nav pieņēmis lēmumu par soda piemērošanu dzīvnieku īpašniecei, apstiprināja Meistare.

Pikše-Kučma portālam "Delfi" sacīja, ka PVD 25. martā informējis NVA, ka ir "izņēmis 105 suņus un nodevis glabāšanai četrās dzīvnieku patversmēs". Iepriekš gan PVD vēstīja par 106 "Lieldeviņzarē" izņemtajiem suņiem, kas nogādāti patversmēs, taču Meistare precizēja, ka viens suns sākotnēji bija pierakstīts divas reizes – kopumā PVD izņēmis 105 suņus.

Pikše-Kučma sacīja, ka 27 suņus PVD nolēmis nodot bez atlīdzības biedrībai "Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa". Šī biedrība uztur patversmi "Labās mājas", kas arī bija viena no četrām patversmēm, kurām PVD uzticēja izņemtos suņus. Savukārt pārējos suņus ar PVD lēmumu nolemts nodot realizācijai NVA, informēja Pikše-Kučma.

NVA dzīvniekus, kuri izņemti administratīvā pārkāpuma lietā, piedāvā iegādāties fiziskai vai juridiskai personai, kura nodrošina glabāšanu, skaidroja aģentūras pārstāve, līdz ar to realizācijas procedūras ietvaros NVA piedāvās iegādāties suņus tām patversmēm, kuras "nodrošina zvēru glabāšanu".

Šobrīd dzīvnieku patversmēm ir pieprasīta informācija – suņu klīniskā apskate, pirmreizējā izmeklēšana un bildes, lai varētu uzsākt suņu realizācijas procesu. Visu PVD izņemto dzīvnieku šķirnei pierādījumu neesot, informēja NVA pārstāve.

Dzīvnieku "realizācijas procedūra", pēc tam, kad nepieciešamie dokumenti tiks saņemti, varētu aizņemt aptuveni divas nedēļas, prognozē NVA. Pikše-Kučma akcentēja, ka NVA šobrīd nav pamata uzskatīt, ka suņu "realizēšana dzīvnieku patversmēm varētu būt nesekmīga".

Kā ziņots, dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" jau iepriekš bija nonākusi PVD uzmanības lokā un vairākkārt saņēmusi aizrādījumus par pārkāpumiem tās darbībā, kas, ja netiks novērsti, var novest pie dzīvnieku izņemšanas.

Veicot atkārtotas pārbaudes audzētavā, PVD konstatēja, ka pārkāpumi nav novērsti, dzīvnieku īpašniece viena nespēj nodrošināt atbilstošu dzīvnieku aprūpi un kopumā netika novēroti situācijas uzlabojumi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!