Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Otrdien, 9. aprīlī, valdība izskatīja ziņojumu par valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībām, kas būtu virzāmas sākotnējam publiskajam piedāvājumam, starp tām minētas kompānijas AS "Air Baltic Corporation" ("airBaltic"), SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT), SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" un citi.

Kurus kotēt?

Izanalizējot pašreizējo situāciju un iespējas, pašlaik tiek apsvērta "airBaltic" virzība, un uzņēmums jau aktīvi strādā, lai sagatavotos sākotnējā publiskā piedāvājuma īstenošanai. FM redz potenciālu arī AS "Latvenergo" "zaļā" meitasuzņēmuma dibināšanā un tā kotācijā biržā, kas dotu iespēju piesaistīt finansējumu tik nepieciešamo atjaunojamo energoresursu projektu attīstīšanai, tādējādi stiprinot Latvijas enerģētisko neatkarību.

Valdība uzklausīja AS "Augstsprieguma tīkls" (AST) turpmākos attīstības plānus un investīciju vajadzības, kuru finansēšanai sākotnējais publiskais piedāvājums, uzņēmuma mazākuma daļu kotēšanai, varētu būt apsverama alternatīva.

"Ņemot vērā to, ka uzņēmums pārvalda kritisko infrastruktūru, šāda soļa speršanu rūpīgi jāizsver un tam būs nepieciešamo grozījumi normatīvajos aktos. Pēc tam, kad sadarbībā ar pārējiem Baltijas valstu elektroenerģijas pārvades sistēmas operatoriem pabeigs Baltijas elektroenerģijas sistēmas sinhronizāciju ar kontinentālās Eiropas elektrotīkliem projektu, apsverama daļēja AST kotēšana, pirms tam veicot attiecīgus grozījumus normatīvajos aktos," norādīja FM.

Paredzams, ka valdības dienas kārtībā nonāks arī jautājums par LMT un SIA "Tet". Tāpat valdībai arī jāpieņem lēmumi par Latvijas Pasta sākotnējā publiskā piedāvājuma nepieciešamību, kontekstā ar aktualizētu kapitāla un finansējuma piesaistes izvērtējumu atbilstoši aktuālai uzņēmuma stratēģijai.

No Rīgas valstpilsētas pašvaldības kapitālsabiedrībām biržā varētu nonākt SIA "Rīgas Ūdens", kas obligāciju emisiju plāno 2025.–2026. gadā, un SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" ar sākotnējo publisko piedāvājumu.

Veidos IPO fondu

Lai turpinātu lasīt, iegādājies abonementu.

Lūdzu, uzgaidi!

Pielāgojam Tev piemērotāko abonēšanas piedāvājumu...

Loading...

Abonēšanas piedāvājums nav redzams? Lūdzu, izslēdz reklāmu bloķētāju vai pārlādē lapu.
Jautājumu gadījumā raksti konts@delfi.lv

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!