Foto: Patriks Pauls Briķis, DELFI

Valsts drošības dienests (VDD) vērtēs Rīgas domes deputātes, Eiropas Parlamenta deputāta amata kandidātes Innas Djeri (LKS) izteikumus par Krimas piederību Krievijai.

VDD ir pievērsis uzmanību Djeri izteikumiem par Krimu 13. maija Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā", un sācis vērtēt šos izteikumus atbilstoši savai kompetencei, apstiprināja dienestā.

Papildus VDD vērsa uzmanību, ka, neraugoties uz ilgstošu atrašanos Krievijas okupācijas spēku kontrolē, Krima joprojām ir uzskatāma par neatņemamu Ukrainas sastāvdaļu. Reaģējot uz Krievijas īstenoto Krimas okupāciju 2014. gadā, Eiropas Savienība par Ukrainas teritoriālās integritātes, suverenitātes un neatkarības graušanu pret Krieviju ir noteikusi sankcijas.

Minētajā raidījumā vairāki klausītāji interesējās par patreizējās Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas palīdzes atbildi, kam piederot Krima.

"Krimā ir Krievijas kara bāzes. Krimā bija "referendums", kurā kā novērotājs piedalījās arī Tatjana Ždanoka, un cilvēki ir nobalsojuši par pievienošanos Krievijai. Kādreiz Latvijā cilvēki nobalsojuši par neatkarību. Es cienu cilvēku izvēli," norādīja politiķe.

Pēcāk uz žurnālista precizējošo jautājumu, vai šobrīd Krima pieder Krievijai, Djerī atbildēja: "Pareizi."

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!