Foto: Publicitātes foto

Pirmdien augstās temperatūras un noteiktā vilcienu braukšanas ātruma dēļ iespējami vilcienu kavējumi līdz 15 minūtēm Tukuma dzelzceļa līnijā, liecina AS "Pasažieru vilciens" (PV) publiskotā informācija. Savukārt karstā laika radīto izsaukumu dēļ pie Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) Neatliekamās medicīnas centra ir izveidojies neliels neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnu sastrēgums.

VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) publiskotā informācija liecina, ka augstās temperatūras dēļ pirmdien ir noteikts vilcienu braukšanas ātruma ierobežojums līdz 80 kilometriem stundā (km/h) dzelzceļa posmā Ķemeri-Tukums, līdz ar to iespējami vilcienu kavējumi.

Kā apliecināja slimnīcā, karstajā laikā ir palielinājies pacientu pieplūdums slimnīcā. Slimnīca aicina pacientus ņemt vērā, ka gaidīšanas laiks var būt ilgāks nekā parasti.

Neatliekamās medicīnas centra vadītājs Roberts Fūrmanis norādīja, ka līdz ar karsto laiku ir pieaudzis to pacientu skaits, kuriem karstuma ietekmē ir saasinājušās veselības problēmas. Pagājušajā nedēļā PSKUS Neatliekamās medicīnas centrā bija liels pacientu skaits, un tas, visticamāk, ir saistīts tieši ar karsto laiku. Pagājušās nedēļas laikā kopumā slimnīcā nonāca 1272 pacienti, no kuriem stacionēti tika 25%.

Karstuma ietekmē saasinās veselības problēmas - pacienti bieži nonāk slimnīcā ar dažādām hroniskām slimībām, kuras karstuma dēļ kļūst smagākas. Tas ietver, piemēram, sirds un asinsvadu slimības, elpošanas ceļu problēmas un citus stāvokļus, kas karstuma dēļ prasa akūtu medicīnisko palīdzību.

PSKUS aicina sabiedrību izvērtēt nepieciešamību ilgstoši uzturēties tiešos saules staros un rūpēties par savu veselību, īpaši karstuma periodā.

Jau ziņots, ka PV izveidots 2001. gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no "Latvijas dzelzceļa" veiktajām funkcijām. Iepriekš PV 100% bija "Latvijas dzelzceļa" meitasuzņēmums, taču 2008. gada oktobrī tas tika pārveidots par valsts uzņēmumu.

LDz ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna valdošais uzņēmums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!