Rīgas pašvaldībā 16.martā pieteikts vēl viens pasākums pie Brīvības pieminekļa, pastāstīja Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (LPP/LC) preses sekretārs Uģis Vidauskis.

Pasākumu pieteikusi "Latvijas Antifašistiskā komiteja", kas no plkst.11.30 līdz 14 vēlas rīkot "antinacistisku sapulci" Brīvības un Aspazijas bulvāra stūrī, pie "Laimas" pulksteņa. Pasākumā pieteikti 50 cilvēki.

Kā ziņots, pašvaldībā jau bija pieteikti divi pasākumi pie Brīvības pieminekļa.

Pirmā pasākumu pieteikusi organizācija "Daugavas Vanagi Latvijā", kas no plkst.11 līdz plkst.14 vēlas rīkot gājienu un sapulci. Pēc organizatoru aplēsēm, pasākumā varētu piedalīties aptuveni 300 cilvēki.

Pēc dievkalpojuma Doma baznīcā iecerēts gājiens pa Zirgu ielu, Līvu laukumu un Kaļķu ielu līdz Brīvības piemineklim, kur plānota ziedu nolikšana.

Pasākumu pie Brīvības pieminekļa no plkst.11 līdz plkst.13.30 pieteicis arī aktīvists Jurijs Kotovs, kurš plāno protestēt "pret valdošās koalīcijas antitautisko būtību un ekonomisko nespēku". Iecerēts arī pieprasīt "Saeimas un valdības nekavējošu demisiju". Pasākumā varētu piedalīties 100 līdz 200 cilvēku, uzskata Kotovs.

Pašvaldība gan Kotovam nosūtījusi vēstuli ar lūgumu mainīt pasākuma vietu vai laiku, jo "Daugavas Vanagu" pasākums pieteikts pirmais.

Visus pieteiktos pasākumus izvērtēs Rīgas domes Piketu, gājienu un sapulču pieteikumu izvērtēšanas komisija, ņemot vērā drošības iestāžu ieteikumus. "Tiks lemts, kad dome saņems visus materiālus no drošības iestādēm," teica Vidauskis.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!