Foto: LETA
Kopš jūlija nedaudz krities gan "Saskaņas centra" (SC), gan Zatlera Reformu partijas (ZRP) reitings, toties nelielu pieaugumu augustā piedzīvojuši kā "Vienotības", tā Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) reitingi, liecina pēc portāla "Pietiek.com" pasūtījuma socioloģisko pētījumu centra "SKDS" augusta otrajā pusē veiktais pētījums.

"SKDS" no 12. līdz 27. augustam aptaujājis 1001 respondentu. Par SC ārkārtas vēlēšanās balsis atdotu 18,8%, vēlētāju, tam seko ZRP ar 14,4%. Tuvu viena otrai reitingu tabulā ir "Vienotība" un ZZS – par pirmo gatavi balsot 9,4%, par otro – 8,6% vēlētāju.

Vēlēšanu barjeru pārvarētu arī Nacionālā apvienība VL-TB/LNNK ar 6,3%. SKDS reitings uzrāda, ka ārpus 11. Saeimas paliktu Šlesera reformu partija LPP/LC un PCTVL ar attiecīgi 2% un 1,8%.

Partiju reitingu dinamika rāda, ka augustā atbalsts kaut nedaudz pieaudzis četrām partijām, kas vai nu pārliecinoši varētu iekļūt 11. Saeimā vai arī atrostos pie 2% atzīmes.

"Vienotības" reitings no 8,3% jūlijā pieaudzis līdz 9,4% augustā. Salīdzinājumam - aprīlī un maijā par šo politisko spēku bija gatavi balsot nedaudz vairāk kā 12% vēlētāju, bet jūnijā – 13,7%.

ZZS jūlijā atbalstīja 8,1%, bet augustā - 8,6% aptaujāto. Salīdzinājumam aprīlī un maijā par ZZS bija gatavi balsot aptuveni 15% aptaujāto.

Neliels reitinga kāpums ir Šlesera reformu partijai LPP/LC – no 0,9% jūlijā līdz 2% augustā, kā arī PCTVL – no 1,2% jūlijā uz 1,8% augustā.

Partiju reitingu dinamika uzrāda, ka kopš jūlija nedaudz krities abu reitingu līderu - SC un ZRP - reitings, kā arī Nacionālās apvienības reitings.

Ja jūlijā par ZRP bija gatavi balsot 15,9% vēlētāju, tad augustā - 14,4%.
Līdzīgu kritumu piedzīvo SC, par kuru jūlijā bija gatavi balsot 20,2%, bet augustā - 18,8%. Nacionālajai apvienībai šis kritums ir mazāks – no 6,6% jūlijā uz 6,3% augustā.

Tiesa, SKDS norāda, ka SC reitinga statistiskā kļūda ir +/-2,6%, ZRP - +/-2,4%, raksta "pietiek.com".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!