Foto: LETA

Jauno luksusa klases automašīnu "Audi A8", ar kuru pēdējos mēnešos uz tiesas sēdēm Rīgas apgabaltiesā ierodas Ventspils mērs un Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij"), pērn iegādājusies Ventspils brīvostas pārvalde.

Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Ieviņa apstiprināja, ka 2011.gadā Ventspils brīvostas pārvalde iegādājās jaunu automašīnu "Audi A8", lai aizstātu iepriekšējo automašīnu, kuras nobraukums jau bija pāri 400 000 kilometru. Jaunās automašīnas iegāde par 98 375 latiem tika veikta, īstenojot iepirkuma procedūru - cenu aptauju. Automašīnu darba vajadzībām izmanto brīvostas vadība.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis norādīja, ka brīvostas pārvaldei ir nepieciešama viena luksusa klases automašīna, piemēram, lai organizētu tikšanās ar esošajiem vai potencialajiem investoriem. Pārējās brīvostas pārvaldes īpašumā esošās automašīnas esot ievērojami lētākas.

Iepriekš Lembergs norādījis, ka nezinot, kam pieder 2011.gada izlaiduma luksusa klases limuzīns "Audi A8L", ar kuru viņš pēdējos mēnešos regulāri tiek vests uz tiesas sēdēm Rīgas apgabaltiesā.

Lembergs apgalvoja, ka nezina arī, kurš maksā par degvielu, kas tiek pildīta šīs automašīnas bākā. Par personīgajiem līdzekļiem Ventspils mērs benzīnu lejot vienīgi tad, kad brauc privātās darīšanās.

Jautāts, vai no Ventspils uz Rīgas apgabaltiesu viņš diendienā braukā kā privātpersona vai amatpersona, Lembergs atbildēja, ka galvaspilsētā viņam tāpat esot virkne citu darīšanu kā amatpersonai un tiesa neesot vienīgais iemesls, kādēļ jāmēro tālais ceļš uz Rīgu.

Kā liecina aģentūras LETA novērojumi, kopš 2011.gada rudens Ventspils mērs uz krimināllietas izskatīšanu Rīgas apgabaltiesā regulāri tiek atvests ar gaišpelēku limuzīnu "Audi A8L". Pirms tam viņš braukāja nedaudz vecākā "Audi".

No Ceļu satiksmes drošības direkcijas Transportlīdzekļu un to vadītāju valsts nozīmes reģistra datiem izriet, ka jaunais "Audi A8L", ar kuru pārvietojas Ventspils mērs, pirmo reizi reģistrēts 2011.gada 30.septembrī. Konkrētajam spēkratam ir 6,3 litru 12 cilindru benzīna dzinējs ar 500 zirgspēku jaudu. Nobraucot 100 kilometrus pilsētā, tas patērē ap 18,2 litriem, bet ārpus pilsētas - ap 9,0 litriem degvielas.

Pērkot no oficiālā dīlera Latvijā, šāda "Audi A8L" cena standarta aprīkojumā nedaudz pārsniegtu 150 000 eiro (105 000 latu).

Salīdzinājumam - tāda paša modeļa "Audi" limuzīns tiks pirkts eksprezidenta Valda Zatlera vajadzībām, taču šim automobilim būs 4,2 litru benzīna dzinējs ar 372 zirgspēku jaudu. Motora tilpums un jauda būtiski ietekmē mašīnas cenu, proti, Zatleram izraudzītais "Audi A8L" valstij izmaksās ap 65 000 latu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!