Foto: DELFI Aculiecinieks

Iekšlietu ministrija (IeM) izskatīšanai 4.decembra, valdības sēdē iesniegusi lēmuma projektu, kas paredz noraidīt Vācijas ražotāja "Vitronic Dr.-Ing. Stein Bildverarbeitungssysteme GmbH" ("Vitronic GmbH") fotoradaru iegādes priekšlikumu. Par to liecina valdības dokumentu vietnē "e-portfelis" pieejamā informācija. Galīgais lēmums šajā jautājumā gan būs jāpieņem Ministru kabinetam.

Sagatavotais lēmuma projekts paredz "noraidīt "Vitronic GmbH" priekšlikumu par fotoradaru iegādi", kā arī atļaut IeM Nodrošinājuma valsts aģentūrai un Valsts policijai (VP) veikt nepieciešamās iepirkuma procedūras, lai aprīkotu policijas transportlīdzekļus ar radariem un video ieraksta sistēmu, kā arī par summu, kas nav lielāka par 487 874 latiem, modernizētu un pārbūvētu transportlīdzekļos uzstādītos radarus.

Lēmuma projektā arī paredzēts, ka valdība varētu uzdot "IeM kopīgi ar Satiksmes ministriju izvērtēt iespējamos fotoradaru ieviešanas risinājumus Latvijā un līdz 2013.gada 1.martam iesniegt Ministru kabinetā priekšlikumus par institūciju, kura nodrošinās fotoradaru ieviešanu, kā arī fotoradaru ieviešanas termiņiem."

Kā ziņots, pirms nepilniem diviem mēnešiem IeM uzdeva kompānijai "Pricewaterhouse Coopers" (PwC) veikt auditu par situāciju ar fotoradariem, lai, pamatojoties uz auditā iegūto informāciju, varētu izvērtēt, vai fotoradaru atpirkšana no "Vitronic GmbH" valstij būtu izdevīga.

PwC sagatavoto ziņojumu IeM saņēma 23.novembrī un nekavējoties sāka tā izvērtēšanu. Ziņojuma saturu IeM publiski neizpauda, vien atzina, ka tajā esot vērtēts fotoradaru ražotāja finanšu piedāvājums un iespējamie fotoradaru iegādes darījuma riski.

Jau ziņots, ka 28.septembrī VP lauza ar "V-Traffic" (iepriekš - "Vitronic Baltica un partneri") noslēgto līgumu par fotoradaru uzstādīšanu un apkalpošanu. Dažas dienas pirms tam valdība uzdeva IeM divu mēnešu laikā izvērtēt iespēju atpirkt no Vācijas kompānijas "Vitronic GmbH" ne vairāk kā 57 uz Latvijas ceļiem jau uzstādītos radarus.

Lai izvērtētu, vai šo fotoradaru iegāde valstij būtu izdevīga, IeM piesaistīja auditorkompāniju PwC, uzdodot tai izpētīt situāciju ar fotoradariem un sagatavot par to ziņojumu.

Lai paziņotu savu pozīciju fotoradaru pirkšanas jautājumā, IeM vadība pirmdien plkst.14 ir sasaukusi preses konferenci, kurā piedalīsies iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP), VP priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis, kā arī pārstāvis no PwC.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!