Foto: LETA
Parlamentārās izmeklēšanas komisijas darbs par Ķemeru sanatoriju norit, pētot šo jautājumu divos virzienos - privatizācijas procesa prettiesiskums un apšaubīšana un aktīva maksātnespējas procesa izvērtēšana, sacīja komisijas vadītājs Dāvis Stalts.

Abi šie jautājumi, pēc komisijas domām, apdraud kurortoloģijas funkcijas turpināšanu Ķemeros, pēc komisijas sēdes akcentēja Stalts.

Viņa vērtējumā komisijas darbs nav "īpaši politisks", proti, nav jūtams, ka ir kādas ieinteresētās puses, kas vēlētos šo procesu bremzēt. Kā turpmākos soļus komisijas darbā deputāts minēja maksimālā informācijas apjoma iegūšanu, lai varētu veikt nepieciešamo izpēti un juridisko analīzi.

Privatizācijas aģentūras pārstāve Dace Bolšteina šodien komisijas sēdē norādīja, ka Ķemeru sanatorijas privatizācija nav pabeigta, jo nav izpildīti visi nosacījumi.

Prezentācijā komisijai viņa skaidroja, ka Ķemeru sanatorijai desmit gadus pēc nodošanas ekspluatācijā jāsaglabā darbības profils, proti, kūrorta ārstnieciski-profilaktiskā darbība, rehabilitācija, medicīniskie un atpūtas pakalpojumi. Tomēr patlaban nav noteikts termiņš sanatorijas nodošanai ekspluatācijā.

Vienlaikus Bolšteina norādīja, ka nav izpildīts nosacījums par darbaspēka izmantošanu. Proti, bija paredzēts, ka desmit gadu laikā jāsaglabā astoņas darba vietas un jāizveido vēl 120 jaunas darba vietas.

Tāpat arī investīcijas tika veiktas ar termiņa nokavējumu. Arī īpašuma apdrošināšana bija veikta līdz 2012.gada septembrim, un patlaban Privatizācijas aģentūrai nav informācijas par apdrošināšanu.

Kā ziņots, Saeima 18.aprīlī nolēma izveidot parlamentārās izmeklēšanas komisiju par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju. Paredzēts izvērtēt Ķemeru sanatorijas privatizācijas tiesiskumu, privatizācijas līguma izpildi, kā arī izvērtēt situāciju ar SIA "Ominasis Latvia" maksātnespēju.

Ķemeru sanatorijas kompleksu iecerēts pārdot izsolē, nosakot sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā. "Ominasis Latvia" piederošo izsolāmo mantu veido vairākas daļas, bet tās plānots pārdot kā vienu izsoles priekšmetu. Izsole tiek rīkota piedzinēju "Arhiidea", SIA "BT projekts", SIA "IAT Cityco", Privatizācijas aģentūras un SIA "Savant" interesēs.

Ķemeru sanatorijas privatizācijas process ilga vairāk nekā desmit gadus. Sanatorijas privatizācijas noteikumi pieņemti 1995.gadā, un tie paredzēja, ka desmit gadus no "Ķemeru" ēkas nodošanas ekspluatācijā jāsaglabā objekta darbības profils - kūrorta ārstnieciski profilaktiskā darbība, rehabilitācija, medicīniskie un atpūtas pakalpojumi.

2010.gada septembrī Jūrmalas pilsētas dome noslēdza sadarbības līgumu ar "Ominasis Latvija", bet vēlāk no tā vienpusēji atkāpās, jo uzņēmums nepildīja neskaitāmos solījumus pabeigt sanatorijas rekonstrukciju.

1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa "Ominasis Latvia" pasludināja par maksātnespējīgu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!