Foto: DELFI Aculiecinieks

Šī pavasara plūdi radījuši zaudējumus aptuveni 2 625 668 latu apmērā, ko lūgs kompensēt no valsts budžeta, portālam "Delfi" apliecināja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Krīzes vadības padome (KVP) KVP saņēmusi no ministrijām informāciju par aprēķinātiem aptuvenajiem zaudējumiem 2 625 668 latu apmērā, ko tagad lūgs kompensēt no valsts budžeta. Lielāko zaudējumu daļu veido Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) aprēķini – 1 487 043 lati, ministrija gan norāda, ka aprēķini ir aptuveni un var būtiski mainīties.

Pārējās ministrijas veikušas pietiekoši precīzus zaudējumu aprēķinus: Satiksmes ministrija pieprasījusi – 1 040 394 latu kompensāciju, Zemkopības ministrija – 64 000 latus, Iekšlietu ministrija – 30 946 latus, savukārt Aizsardzības ministrija – 3 285 latus.

KVP sēdē pirmdien, 20.maijā, paredzēts izvērtēt ministriju iesniegto informāciju par zaudējumu apmēru un pamatotību, kā arī par to iespējamo kompensēšanu. KVP sēdē arī plānots izvērtēt ministriju priekšlikumus par nepieciešamajiem pasākumiem, lai novērstu vai mazinātu palu un plūdu draudus nākotnē.

Tiks arī skatīti pamatprincipi, kas būtu jāievēro pašvaldības domei, nozares ministrijai un Krīzes vadības padomei, pieprasot Ministru kabinetam izsludināt ārkārtējo situāciju.

KVP vada Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Jau vēstīts, ka šopavasar plūdi bija īpaši plaši un tajos cieta Ogre, Jēkabpils, Daugavpils un citas pilsētas Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!