Ķemeru sanatorijas privatizācijas procesa parlamentārās izmeklēšanas komisija drīzumā vēstulē ģenerālprokuroram varētu lūgt apturēt SIA "Ominasis Latvia" maksātnespējas procesu, portālam "Delfi" pastāstīja komisijas vadītājs Dāvis Stalts.

Patlaban komisija lūgusi gan Tieslietu ministrijas, gan Saeimas Juridiskā biroja viedokli, lai noskaidrotu, vai šāda rīcība maz ir iespējama.

Komisija gatavo un otrdien nosūtīs vēstuli ar lūgumu uz parlamentārās komisijas izmeklēšanas laiku apturēt maksātnespējas procesu.
Pēc komisijas deputātu domām, šāds solis nepieciešams, jo Ķemeru sanatorijas administratora "Ominasis Latvia" maksātnespējas process bijis pārspīlēti straujš, teica Stalts.

Jau vēstīts, ka Saeimas deputāti 25.aprīlī apstiprināja izvirzītos pārstāvjus parlamentārās izmeklēšanas komisijai par Ķemeru sanatorijas pārvaldīšanas juridisko un faktisko situāciju, savukārt komisija savā pirmajā sēdē par vadītāju ievēlēja bezpartejisko deputātu Dāvi Staltu, bet par viņa vietnieku - Arvilu Ašeradenu ( V).

Stalts toreiz pavēstīja, ka komisijas galvenais uzdevums būs novērtēt Ķemeru sanatorijas īpašnieka "Ominasis Latvia" izsludinātās maksātnespējas likumību, kā arī iespējas šo sanatorijas ēku pārņemt valstij.

Ziņots arī, ka Ķemeru sanatorijas kompleksu bija iecerēts pārdot izsolē, nosakot sākumcenu 3,7 miljonu latu apmērā, bet izsoli atcēla.
"Ominasis Latvia" piederošo izsolāmo mantu veido vairākas daļas, bet tās plānots pārdot kā vienu izsoles priekšmetu. Izsole tiek rīkota piedzinēju "Arhiidea", SIA "BT projekts", SIA "IAT Cityco", Privatizācijas aģentūras un SIA "Savant" interesēs.

Ķemeru sanatorijas privatizācijas process ilga vairāk nekā desmit gadus. Sanatorijas privatizācijas noteikumi pieņemti 1995.gadā, un tie paredzēja, ka desmit gadus no "Ķemeru" ēkas nodošanas ekspluatācijā jāsaglabā objekta darbības profils - kūrorta ārstnieciski profilaktiskā darbība, rehabilitācija, medicīniskie un atpūtas pakalpojumi.

2010.gada septembrī Jūrmalas pilsētas dome noslēdza sadarbības līgumu ar "Ominasis Latvija", bet vēlāk no tā vienpusēji atkāpās, jo uzņēmums nepildīja neskaitāmos solījumus pabeigt sanatorijas rekonstrukciju.

1.martā Jūrmalas pilsētas tiesa "Ominasis Latvia" pasludināja par maksātnespējīgu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!