Foto: Publicitātes foto

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) piemērojis aizdomās turētā statusu Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta direktoram Anatolijam Aļeksejenko (GKR) saistībā ar kukuļņemšanu, aģentūra LETA uzzināja Rīgas domē.

Piektdienas pēcpusdienā KNAB preses pārstāve Inta Šobaha "Delfi" informēja, ka saistībā ar iespējamo Rīgas domes amatpersonu kukuļošanu jau šī gada maijā sākts kriminālprocess saistībā ar kādu zemes nomas darījumu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB izmeklētājam izdevies iegūt pierādījumus, kas dod pamatu uzskatīt, ka saistībā ar Rīgas pašvaldībai piederoša nekustamā īpašuma Varoņu ielā nodošanu nomā ir pieprasīts kukulis 100 000 eiro (70 000 latu) apmērā.

"Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai
šobrīd KNAB izmeklētājs atzītu vienu Rīgas pašvaldības amatpersonu par
aizdomās turamo kukuļa pieprasīšanā lielā apmērā (Krimināllikuma 320.panta trešā daļa) un vienu privātpersonu – par tās atbalstīšanu (KL 20.panta ceturtā daļa un 320.panta trešā daļa). Abām aizdomās turētajām personām ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi," informē Šobaha.

Sīkāku informāciju KNAB pagaidām nesniedz.

Pašvaldībā piektdien saņemta vēstule no KNAB, kurā norādīts, ka Aļeksejenko tiek turēts aizdomās par noziedzīgu nodarījumu pēc Krimināllikuma 320.panta trešās daļas, proti, par kukuļņemšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai ja kukulis pieprasīts.

Tāpat pirmstiesas izmeklēšanas laikā Aļeksejenko noteikts aizliegums pildīt Mājokļu un vides departamenta direktora darba pienākumus, kā arī tuvoties darba vietai. Aļeksejenko mobilais telefons joprojām ir izslēgts.

Aizdomās turētais departamenta direktors šorīt ieradies uz sarunu pie Rīgas vicemēra Andra Amerika (GKR) un tikšanās laikā iesniedzis lūgumu piešķirt viņam divas nedēļas ilgu atvaļinājumu, kas arī ticis apstiprināts,  pastāstīja Amerika padomnieks Mareks Gailītis.

Aļeksejenko savu vainu neatzīst un uzskata, ka KNAB apsūdzības ir "politiska izrēķināšanās", kas, iespējams, saistīta ar kādu uzņēmumu neapmierinātību ar viņa darbu.

Departamenta direktors pagaidām nav atklājis, kādas lietas izmeklētāji paņēmuši no viņa kabineta, jo viņš parakstījies par informācijas neizpaušanu.

Kā ziņots, KNAB ceturtdien veicis kratīšanu Aļeksejenko kabinetā. Kratīšana notikusi vairākas stundas - no plkst.10 līdz agrai pēcpusdienai, un tās rezultātā KNAB operatīvie darbinieki izņēma vairākus saiņus ar iespējamiem pierādījumiem. Direktors savu kabinetu pametis ap plkst.13 kopā ar izmeklētāju, taču komentārus sniegt pagaidām atteicies.

Piektdienas pēcpusdienā KNAB preses pārstāve Inta Šobaha izplatīja informāciju, ka saistībā ar iespējamo Rīgas domes amatpersonu kukuļošanu jau šī gada maijā sākts kriminālprocess saistībā ar kādu zemes nomas darījumu.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB izmeklētājam izdevies iegūt pierādījumus, kas dod pamatu uzskatīt, ka saistībā ar Rīgas pašvaldībai piederoša nekustamā
īpašuma Varoņu ielā nodošanu nomā ir pieprasīts kukulis 100 tūkstošu eiro apmērā.

"Kriminālprocesa ietvaros iegūto pierādījumu kopums ir pietiekams, lai
šobrīd KNAB izmeklētājs atzītu vienu Rīgas pašvaldības amatpersonu par
aizdomās turamo kukuļa pieprasīšanā lielā apmērā (Krimināllikuma 320.panta
trešā daļa) un vienu privātpersonu – par tās atbalstīšanu (KL 20.panta
ceturtā daļa un 320.panta trešā daļa). Abām aizdomās turētajām personām ir
piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi," informē Šobaha.

Sīkāku informāciju KNAB pagaidām nesniedz.

No "Saskaņas centra" un "Gods kalpot Rīgai" apvienotā saraksta Rīgas domē ievēlētais Aļeksejenko bija viens no pieciem deputātiem, kurš jau 20.jūnijā nolika mandātu, lai varētu saglabāt amatu pilsētas izpildvarā. Departamentu viņš vadīja arī iepriekšējā domes sasaukumā.

KNAB arī pērn viesojās Mājokļu un vides departamentā. Toreiz KNAB aizturēja Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu, kura nesen pēc kriminālvajāšanas sākšanas no tiesībsargājošo iestāžu redzesloka ir pazudusi. Kad Stabiņa tika aizturēta, viņas priekšnieks Aļeksejenko izteicās, ka tas drīzāk esot pārpratums.

Ģenerālprokuratūra 31.maijā cēlusi apsūdzību Stabiņai, saucot viņu pie kriminālatbildības pēc četriem Krimināllikuma (KL) pantiem. Viņa apsūdzēta par dokumentu viltošanas organizēšanu, par dienesta viltojumu mantkārīgā nolūkā, par nepatiesu ziņu norādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un par kukuļu pieņemšanu.

Apsūdzību Stabiņai bija lūdzis uzrādīt KNAB. KNAB izmeklētājs Stabiņu rosināja saukt pie kriminālatbildības, jo uzskatīja, ka bijusī Dzīvokļu pārvaldes amatpersona, izmantojot starpniekus, iespējams, ilgstoši pieņēmusi kukuļus saistībā ar iesniegumu izskatīšanas organizēšanu un lēmumu pieņemšanu par pašvaldības dzīvokļu beztermiņa īres tiesību piešķiršanu.

Lai saprātīgos termiņos panāktu krimināltiesisko attiecību taisnīgu noregulējumu, kā arī pērn septembrī ierosinātās lietas lielā apjoma dēļ KNAB izmeklētājs ierosināja un Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors krimināllietu sadalīja.

Patlaban KNAB lietvedībā turpinās kriminālprocess pret pārējām aizdomās turētajām personām par iespējamo iesaistīšanos vairāk nekā 20 noziedzīgo nodarījumu epizodēs. Visām aizdomās turētajām personām noteikti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!