Foto: LETA
"Saskaņas centrs" (SC) Valsts prezidentam Andrim Bērziņam iesaka jauno valdību veidot no nozaru profesionāļiem, nevis Saeimas deputātiem, otrdien pēc tikšanās ar prezidentu žurnālistiem pastāstīja SC līderis Jānis Urbanovičs.

"Mūsu domas ar prezidentu saskanēja tādā aspektā, ka Latvijā izveidojama profesionāla valdība, nevis tāda, kā tagad," viņš teica, ar to domājot ministru amatiem pieaicināt nozaru profesionāļus, nevis Saeimas deputātus.

SC prezidentam norādījis, ka laiks pirms Saeimas vēlēšanām, kas notiks nākamā gada rudenī, varētu izsaukt politiķu tiekšanos pēc varas, tādēļ nepieciešama tehniska valdība.

"Politiska valdība var novest vēl pie lielākas varas krīzes. Būtu vēlams, ka strādātu profesionāla, pat tehniska valdība. Un parlaments nodarbotos ar likumu tapināšanu, nevis strādātu ar valdības piedāvāto likumu pogu spiešanu," uzskata Urbanovičs.
Uz jautājumu, vai prezidents izteica vēlmi iekļaut SC valdībā, Urbanovičs atbildēja, ka viņam neradās iespaids, ka prezidents to nevēlētos. "Mums neradās iespaids, ka nē, bet par to mēs nerunājām," sacīja SC līderis.

Urbanovičs arī uzsvēra, ka SC nekādā gadījumā neizdarīs spiedienu uz prezidentu par to, kādai jābūt valdībai un kam tā jāvada. Tomēr reizē viņš norādīja, ja prezidents SC aicinās strādāt valdībā, politiskais spēks tam piekritīs.

"Ja aicinās, mēs neliegsim savus kandidātus, tomēr viss ir prezidenta rokās, un viņš to apzinās," teica Urbanovičs.
SC Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins žurnālistiem pauda, ka sarkanās līnijas ar citiem politiskajiem spēkiem nevilks.

"Mēs uz dialogu ar Valsts prezidentu skatāmies ar piesardzīgu optimismu. Gan prezidenta kungs, gan mēs esam vienoti, ka sarkanās līnijas Latvijas politikā ir kaut kas kaitīgs, ko apliecina Reformu partijas un ZZS savstarpējās attiecības. Atšķirībā no pārējām partijām nedosim Valsts prezidentam padomus, kuru personu virzīt par Ministru prezidentu. Katrā gadījumā mēs paši sarkanās līnijas nezīmēsim," viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka prezidentam otrdien un trešdien notiek politiskās konsultācijas ar Saeimā pārstāvētajām partijām pēc Valda Dombrovska ("Vienotība") valdības demisijas Zolitūdes traģēdijas dēļ, kad, sagrūstot lielveikala "Maxima" jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti tika ievainoti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!