Foto: Publicitātes foto
Mulsinošus mirkļus, apmeklējot Jūrmalā, Jomas ielā esošo latviešu dizaineru modes preču veikalu "Katana Boutique" piedzīvojusi kāda modes dāma, kas veikalā ieraudzījusi t-kreklus, uz kuriem uzdrukāts uzraksts "Pizdatiy latish".

Sašutusī modes mīļotāja par ieraudzīto informējusi TV3 raidījumu "Bez tabu", kam ar piedauzīgo uzrakstu apdrukātā krekla autori paskaidrojuši, ka divdomīgais apģērba gabals paredzēts jauniešu auditorijai.

Tiesa gan, "Bez tabu" aptaujātie jaunieši, līdzīgi kā vecāka gadagājuma ļaudis, apgalvo, ka uz krekla redzamo uzrakstu uzskata par piedauzīgu un nepieklājīgu, un tērpu ar šādiem vēstījumiem nemaz nevalkātu.

Arī modes māksliniece Šeila savu kolēģu veikumu neslavē - viņa piedauzīgo uzdruku uzskata par ārkārtīgi bērnišķīgu, muļķīgu un nekādā gadījumā ne stilīgu.

"Inteliģenti cilvēki to nelieto," par uz krekla lasāmo vārdu "pizdatiy" teic Latvijas Universitātes Humanitārās fakultātes Rusistikas un slāvistikas nodaļas profesors Igors Koškins.

Viņš skaidro - šis vārds ir piederīgs tā dēvētajam matam jeb "mātes valodai", taču būtībā tas "apzīmē neko". "Tam piemīt krasi ekspresīva funkcija," saka Koškins.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!