Foto: DELFI

Vēl dažas dienas – līdz 24.aprīlim pa pastu un 27.aprīlim elektroniski – Latvijas pilsoņi, kuri uzturas ārvalstīs, var reģistrēties pasta balsošanai Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, portālu "Delfi" informēja CVK Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Līdz pagājušajai nedēļai pasta balsošanai bija reģistrējušies 1756 vēlētāji. Salīdzinājumam -  2009.gada EP vēlēšanās pasta balsošanai ārvalstīs pieteicās 1532 vēlētāji.

Lai reģistrētos pasta balsošanai, vēlētājam jāizpilda iesniegums, kurā jānorāda vārds, uzvārds, personas kods, dzīvesvietas adrese un adrese ārvalstī, uz kuru viņš vēlas saņemt balsošanas dokumentus.

Pieteikums līdz 24.aprīlim jānosūta pasta balsošanas iecirknim Rīgā, kas izvietots Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta telpās, Elizabetes ielā 57, vai līdz 27.aprīlim jāiesniedz elektroniski, izmantojot e-pakalpojumu, kas pieejams Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes mājaslapā sadaļā  "Vēlētāju reģistra e-pakalpojumi". Lai lietotu e-pakalpojumu nepieciešams drošs elektroniskais paraksta vai kādas Latvijas interneta bankas pieslēgums.

28.aprīlī, kad reģistrācija pasta balsošanai būs noslēgusies, vēlēšanu iecirkņa komisija balsošanai pa pastu sagatavos un vēlētājiem uz pieteikumos norādītajām adresēm ierakstītā vēstulē izsūtīs EP vēlēšanu materiālus - vēlēšanu aploksni un zīmju komplektu. Saņemot balsošanas materiālus, tie jāaizpilda un jānosūta atpakaļ pasta balsošanas iecirknim ar tādu aprēķinu, lai tie pienāktu Rīgā līdz balsu skaitīšanas sākumam, EP vēlēšanu dienai, pulksten 20.00.

EP vēlēšanas Latvijā notiks šā gada 24.maijā.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!