Fоtо: LETA

Politiķis Ainārs Šlesers, kurš jau iepriekš demonstrējis ideju daudzveidību cīņā par "politiskā Olimpa" iekarošanu, 12. Saeimas vēlēšanas varētu startēt ar jaunu partiju, kas zem viena karoga apvienos vairākus kādreizējos valdības vadītājus, ceturtdien vēsta laikraksts "Neatkarīgā".

Jaunajai partijai iecerēts piesaistīt kādreizējos Ministru kabineta vadītājus Māri Gaili, Ivaru Godmani, Aigaru Kalvīti, Induli Emsi un Valdi Birkavu.

Pats Šlesers uz laikraksta telefona zvaniem nav atbildējis, taču ekspremjeru partijas veidošanas ideju laikrakstam apliecinājuši vairāki aptaujātie politiķi.

Otrās brīvvalsts pirmais premjerministrs Godmanis joprojām ir aktīvs politiķis, kurš pēdējos piecus gadus strādājis Briselē. Pēc neveiksmīgā mēģinājuma atrast jaunu partiju startam šā gada Eiropas Parlamenta vēlēšanās, viņa politiskā kapacitāte pagaidām ir neizmantota, savukārt pats ekspremjers neslēpj vēlmi turpināt politisko karjeru. Sarunā ar laikrakstu Godmanis nesniedza tiešu atbildi uz jautājumu, vai Šlesers viņu ir uzrunājis iesaistīties jaunajā partijā, taču pēc frāzes "nāks laiks, nāks atbildes" laikraksts secina ka šāda ideja Godmanim neesot sveša.

Daudz atklātāks ir brīvvalsts otrais Ministru prezidents Birkavs, kurš jau ilgus gadus darbojas informācijas tehnoloģiju un būvniecības nozarē. "Esmu par šo tēmu garām ejot, runājis ar Aināru Šleseru, taču mans viedoklis nav maināms. Es pie politikas neatgriezīšos, tas man ir noiets etaps. Varu palīdzēt ar padomu, bet neko vairāk," laikrakstam atzinis Birkavs.

Birkava pēctecis valdības vadītāja amatā - Gailis - atzinis, ka Šlesers ir viņu uzrunājis. "Atbildi vēl neesmu devis. Jāpadomā. Taču pret savu iespējamo atgriešanos politikā esmu noskaņots skeptiski. Man nav tādu ambīciju. Ideja nenoliedzami ir laba, jo visi ekspremjeri ir pieredzējuši cilvēki. Taču man privāti dzīvē ir citi izaicinājumi un projekti. Tagad esmu pats sev saimnieks un nodarbojos ar lietām, kas mani patiesi interesē. Lai atkal iekāptu saduļķotajā politikas vidē, būtu nopietni jāpadomā. Turklāt šaubos, vai cilvēkiem, kuri reiz vadījuši valdību, būtu interesanti kļūt par ierindas Saeimas deputātiem," laikrakstam atzinis Gailis.

Atgriezties aktīvajā politikā negrasās arī ekspremjeri Andris Bērziņš un Indulis Emsis, kuri abi sarunā ar "Neatkarīgo" uzsvēruši - tas laiks ir pagājis uz neatgriešanos.

"Neatkarīgajai" nav izdevies noskaidrot ko par šo ieceri domā Andris Šķēle. Savukārt Kalvītis, kurš šobrīd esot Amerikas Savienotajās Valstīs, bijis mazrunīgs; "Esmu uzrunāts. Domāju."

Līdzīgu atbildi šobrīd sniedzis arī kādreizējais Ministru prezidents Vilis Krištopans, kurš nenoliedz sarunas faktu ar Šleseru, taču pagaidām viņš vēl nav formulējis konkrētu attieksmi pret varbūtējo atgriešanos politikā.


Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !