Foto: PantherMedia/Scanpix

Ar smagām traumām slimnīcā nogādāts kāds Rīgas iedzīvotājs, kurš pēc alkohola lietošanas izkritis pa otrā stāva logu, pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Cietušais ārstiem centies paskaidrot, ka esot centies pamest savu mitekli pa logu. Tā kā vīrietis dzīvojis otrajā stāvā, tad kritiena rezultātā guvis smagu politraumu - augšstilba lūzumu, galvas traumu, kā arī vēdera orgānu sasitumus. Vīrieti ātrā palīdzība nogādājusi slimnīcā.

Zemgalē kāds 29 gadus vecs vīrietis guvis traumas, lietojot aizliegtos augu maisījumus. Pēc narkotiku lietošanas zemgalietim kļuvis slikti, viņš zaudējis samaņu un krītot guvis galvas traumu. Ārsti viņu nogādājuši slimnīcā un konstatējuši arī saindēšanos.

Kāds cits 53 gadus vecs zemgalietis smagi savainojies, strādājot ar lentas slīpmašīnu. Vīrietis ar instrumentu sev iegriezis augšstilbā un pēcāk nogādāts slimnīcā.

Vidzemē kādu 37 gadus vecu vīrieti piemeklējusi lēkme, kuras laikā viņš kritis un smagi sasitis galvu. Ārsti viņam konstatējuši galvaskausa pamatnes lūzumu un nogādājuši slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmuši 1054 izsaukumus, no kuriem 213 bijuši saistīti ar dažādām traumām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!