Foto: Saeimas administrācija
Sestdien, 11.oktobrī, notiks Reformu partijas (RP) kongress, kurā varētu tikt spriests par politiskā spēka tālāko darbību.

Kongress notiks plkst.11 Stabu ielā 17, un ir iecerēts, ka tā būs slēgta sanāksme, informēja RP preses sekretārs Mārtiņš Etkins.

Šodienas kongress tika sasaukts pēc tam, kad iepriekšējā sanākšanā nebija kvoruma. Līdz ar to atkārtoti sasauktajā kongresā ierastais kvoruma līmenis lēmumu pieņemšanai nebūs nepieciešams, norādīja Etkins.

Kā ziņots, 27.septembrī RP kongresā kvoruma trūkuma dēļ nekādi lēmumi netika pieņemti, tomēr sanāksmē no biedriem kā viena no iespējām izskanēja priekšlikums politisko partiju reorganizēt par biedrību, informēja RP preses sekretārs.

Arī partijas dibinātājs, Saeimas deputāts Valdis Zatlers uzskata, ka politiskajā spēkā ir pulcējušies gana daudz aktīvu cilvēku, tāpēc nākotnē RP varētu turpināt darbību citā juridiskā statusā, norādīja Etkins.

Jau vēstīts, ka RP un "Vienotība" sākotnēji vienojās par kopīgu sadarbību, startējot 12.Saeimas vēlēšanās, bet vēlāk vairāki tās biedri, tostarp liela daļa Saeimas frakcijas un ministri iestājās "Vienotībā". RP valdes priekšsēdētājs Vjačeslavs Dombrovskis solījis veikt partijas apvienošanu ar "Vienotību". No partijas izstājušies arī vairāki citi biedri.

Vairāki RP biedri izteikušies arī par partijas likvidēšanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!