Foto: LETA

Administratīvā apgabaltiesa pirmdien izbeigusi tiesvedību Aivara Lemberga ("Latvijai un Ventspilij") prasībā par bijušā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Edmunda Sprūdža rīkojuma atcelšanu, ar kuru Lembergs tika atbrīvots no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas.

Līdz ar to stāsies spēkā Lembergam labvēlīgs spriedums, ar kuru prasība pirmajā instancē tikusi apmierināta un attiecīgi rīkojums atcelts. Kā paskaidroja apgabaltiesas priekšsēdētāja palīdze Līga Trubiņa, tiesvedība lietā izbeigta, jo atbildētāja atsauca savu apelācijas sūdzību.

Tomēr šo nolēmumu vēl varēs pārsūdzēt no tā pilnas pieejamības dienas 22.decembrī.

Lembergs atzina, ka viņam pašlaik nav zināma motivācija, kādēļ ministrija atsaukusi apelācijas sūdzību. Iepriekš viņam par to nekas neesot bijis zināms, un Lemberga advokāts esot gatavojies tiesas sēdei.

Lembergs atzina, ka līdz ar apelācijas sūdzības atsaukšanu ir beigusies epopeja ar Sprūdža rīkojumu. "Rīkojums tika izdots, Ģenerālprokatūras pārstāvim Jurim Jurisam cieši sadarbojoties ar Sprūdžu. Bez prokurora iesaistīšanās tas nebūtu bijis iespējams," atzina Lembergs, uzsverot, ka Sprūdžs esot šādi vēlējies "ļaunprātīgi izrēķināties ar savu politisko konkurentu".

Tomēr Lembergs neplānojot vērsties tiesā pret Sprūdžu, lai piedzītu materiālo vai morālo kompensāciju. "Es netaisos sūdzēt tiesā Sprūdžu. Viņš ir kaunpilni zaudējis saistībā ar šo rīkojumu un ir absolūta politiskā nulle. [..] Man nav nekādas vēlmes spārdīt kājām politisko līķi, es no tā nekādu baudu negūstu," atzina Lembergs.

Jau ziņots, ka administratīvā rajona tiesa Liepājā pērn apmierināja Lemberga prasību un rīkojumu atcēla.

2012.gada 23.oktobrī oficiālajā laikrakstā "Latvijas Vēstnesis" tika publicēts Sprūdža rīkojums par Lemberga atstādināšanu. Vairāku lappušu garumā arī ir aprakstīti juridiskie argumenti šādam lēmumam.

Publicētajā rīkojumā minēts, ka atbilstoši likuma "Par pašvaldībām" 93.panta pirmajai daļai ministrs atstādina Lembergu no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pienākumu pildīšanas par vairākiem pieļautajiem normatīvo aktu pārkāpumiem.

Ventspils pilsētas dome 2012.gada 13.decembrī ārkārtas sēdē atkārtoti konstatēja, ka "Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ("Latvijai un Ventspilij") savu amatu nav zaudējis un joprojām atrodas šajā amatā, kā arī pilnā apjomā realizē savas kā Ventspils pilsētas pašvaldības valdošās koalīcijas politiskā vadītāja politiskās tiesības", piemēram, tikties ar vēlētājiem, paust tiem savu politiķa viedokli, gatavoties pašvaldību vēlēšanām.

Reaģējot uz iepriekšējā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra rīkojumu par Lemberga atstādināšanu no domes priekšsēdētāja amata pienākumu izpildes, Ventspils domes deputāti arī iepriekš ārkārtas sēdē konstatēja, ka "Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs savu amatu nav zaudējis un joprojām atrodas šajā amatā".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!