Foto: DELFI
Visvairāk ar gripu patlaban slimo bērni vecumā līdz 14 gadiem, savukārt intensīvākā vīrusa izplatība iepriekšējā nedēļā novērota Rēzeknē, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotā informācija.

Vecuma grupā no pieciem līdz 14 gadiem gripas gadījumu skaits valstī aizvadītajā nedēļā bijis 117,3 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Vecuma grupā līdz četru gadu vecumam gripas gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju bija 56,6, vecuma grupā no 15 līdz 64 gadiem - 25 gadījumi, bet grupā virs 65 gadiem - 9,7 saslimšanas gadījumi.

Valstī vidēji uz 100 000 iedzīvotāju reģistrēti 32,4 saslimšanas gadījumi.

Vislielākā gripas izplatība bijusi Rēzeknē - uz 100 000 iedzīvotājiem reģistrēti 86 saslimšanas gadījumi. Jēkabpilī reģistrēti 59,3 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Rīgā - 53,9, bet Liepājā reģistrēti 22,7.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļā Latvijā reģistrēti vairāki desmiti klīniski apstiprinātas gripas gadījumu, kā arī saņemts paziņojums par vienu nāves gadījumu slimniekam ar laboratoriski apstiprinātu gripu, informēja SPKC.

SPKC gripas un akūtu augšējo elpceļu infekcijas (AAEI) monitoringa dati liecina, ka aizvadītajā nedēļā pacientu skaits, kuri vērsās ambulatorajās iestādēs gripas gadījumos, bija vidēji 32 pacienti uz 100 000 iedzīvotāju. Salīdzinot šo rādītāju ar iepriekšējās nedēļas datiem, kad reģistrēti vidēji seši gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, var secināt, ka ir sākusies intensīva gripas izplatība un tuvākajā laikā saslimstība ar gripu turpinās pieaugt, skaidro SPKC epidemiologi.

Saņemts paziņojums par vienu nāves gadījumu slimniekam ar laboratoriski apstiprinātu gripu. Slimnieks bijis vecumā virs 40 gadiem un nebija vakcinējies pret gripu. Par hroniskām saslimšanām slimnieka ģimenes ārstam ziņu nav, tomēr no citiem riska faktoriem slimniekam atzīmēti smēķēšana, psihiskā un/vai fiziskā pārslodze. Ar gripu pacients saslimis pagājušā gada 23.decembrī un miris šogad 8.janvārī.

Epidemiologi atgādina, ka gripa ir nopietna elpceļu infekcija, kas var izraisīt smagas komplikācijas un pat nāves gadījumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!