Foto: LETA

Lielveikala "Maxima" konstruktors būvinženieris Ivars Sergets, kurš ir viens no apsūdzētajiem Zolitūdes traģēdijas lietā, piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu - pārsūdzējis, pastāstīja Sergeta advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Drošības līdzekli tiesa varētu pārskatīt divu nedēļu laikā.

Zvejsalnieks arī skaidroja, ka "HND Grupai" uzliktais mantas arests tiks analizēts smalkāk, taču norādīja, ka mantas ierobežojumi uzņēmumam ir kopš 2013.gada 29.novembra, kad tika izņemta visa uzņēma datortehnika.

Attiecībā uz Sergetam izvēlēto drošības līdzekli, Zvejsalnieks uzskata, ka tas ir nepamatots, jo Sergets sadarbojas ar procesa virzītāju, ir sniedzis liecības, nav arī mēģinājis atstāt valsti.

Procesa virzītāja lēmumā izteiktās bažas, ka Sergets varētu mēģināt saskaņot liecības, esot apsurdas, paudis advokāts.

Sergets ir viens no trim aizdomās turētajiem Zolitūdes traģēdijas lietā.

Tāpat aizdomās tiek turēts arī sabrukušā lielveikala "Maxima" ekspertīzes veicējs Andris Gulbis, kurš pašlaik atrodas apcietinājumā, kā arī būvprojekta vadītājs Andris Kalinka, kura ģimenei pieder arhitektu birojs "Kubs", kuram noteikts mantas arests un kurš projektējis sagruvušo lielveikalu "Maxima".

Rīgā, Zolitūdē, veikalā "Maxima" 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija "Homburg Zolitude", kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam " Homburg Eastern Europe Fund B.V.", kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi - būvkompānija "Re& Re", bet ēku projektējusi arhitektu firma "Kubs". Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

"Homburg Zolitude" piederēja sabrukušā "Maxima" veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir "Tineo", kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam "Maxima Latvija".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!