Foto: AFP/Scanpix
Pirmdien, 9.martā, Rīgas ostā tiks izkrauti tanki M1A2 "Abrams" un bruņumašīnas M2A3 "Bradley", kā arī kaujas atbalsta un nodrošinājuma tehnika, kopskaitā vairāk nekā 120 ASV militārās tehnikas vienību, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā.

Šīs tehnikas piegāde notiks operācijas "Atlantic Resolve" ietvaros, atbalstot ASV armijas 2. kavalērijas pulka nomaiņu ar 3. kājnieku divīzijas 1. brigādi, portālu "Delfi" informēja Aizsardzības ministrijā.

Militārās tehnikas izkraušanu vēros aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis (ZZS), ASV vēstniecības Latvijā vadītāja Šārona Hadsona-Dīna un ASV armijas 21.Nodrošinājuma pavēlniecības komandieris ģenerālmajors Džons O'Konors.

Pēc Krievijas īstenotās Krimas aneksijas pērna gada pavasarī un agresijas Ukrainas austrumos ASV ir uzsākusi mācību operāciju "Atlantic Resolve". Operācijas mērķis ir apliecināt ASV nepārtraukto ieguldījumu NATO dalībvalstu kolektīvajā drošībā, veicinot mieru un stabilitāti Baltijas valstīs un Polijā.

Kopš februāra Latvijā sācies aktīvs militāro mācību periods, un daudzās no nacionālajām un starptautiskajām mācībām šogad piedalīsies arī ASV un citu sabiedroto valstu karavīri ar savu militāro tehniku. Tāpēc pa Latvijas ceļiem militāro mācību un treniņu laikā pārvietosies bruņumašīnas "Bradley" un "Stryker", kā arī cita veida militārā tehnika.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un Militārās policijas satiksmes regulētāju norādījumus.


Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!