Foto: F64

Drošības policijā pašreiz nav saņemta informācija, kas pamatotu lēmumu anulēt līdzšinējam "Latvijas Dzelzceļš" (LDz) valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim izsniegto pielaidi valsts noslēpumam, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Drošības policijā raidījumam norādīts, ka 2012.gada 22.maijā pēc veiktās pārbaudes tika pieņemts lēmums izsniegt Magonim 2.kategorijas speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam ar derīguma termiņu uz pieciem gadiem. Pašreiz Drošības policija neesot saņēmusi informāciju, kuras dēļ pielaide būtu jāanulē.

Tāpat raidījums vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis kratīšanu ne tikai Magoņa darba vietā, bet arī īpašumā Amatciemā.

Kā ziņots, šodien uzņēmuma LDz akcionārs no amata atcēlis KNAB aizturēto uzņēmuma valdes priekšsēdētāju Magoni. Kā valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs iecelts LDz valdes loceklis, viceprezidents Aivars Strakšas, žurnālistus informēja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietniece Džineta Innusa.

KNAB darbinieki Magoni aizturēja vakar vakarā. Magoņa aizturēšanas iemesli pagaidām nav zināmi. KNAB pagaidām komentārus aģentūrai LETA nesniedza.

Magoņa advokāts Alvis Marga teica, ka nevarot atklāt pēc kādiem Krimināllikuma pantiem klients aizturēts, jo ir parakstījies par šādas informācijas neizpaušanu pirmstiesas izmeklēšanas laikā.

Advokātam šobrīd nav zināms vai Magonis tiks vests uz tiesu, lai izmeklēšanas tiesnesis izvērtētu vai nepieciešams piemērot bargāko drošības līdzekli - apcietinājumu. "Viņš ir aizturēts. Es būtu priecīgs, ja nebūtu tas bargākais (drošības līdzeklis), taču tas ir jājautā KNAB darbiniekiem. Katrā ziņā es varu pateikt vienu: es apcietinājumam pamatu neredzu," uzsvēra advokāts.
No citiem komentāriem advokāts atturējās.

Likums paredz, ka personu var aizturēt uz 48 stundām. Pēc aizturēšanas termiņa beigām personai var tikt piemēroti drošības līdzekļi, un bargākais no tiem ir apcietinājums, par kuru pēc izmeklētāja lūguma jālemj tiesai.

Apcietinājumu var piemērot tikai tad, ja kriminālprocesā iegūtās konkrētās ziņas par faktiem rada pamatotas aizdomas, ka persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu, par kuru likums paredz brīvības atņemšanas sodu, un cita drošības līdzekļa piemērošana nevar nodrošināt, ka persona neizdarīs jaunu noziegumu, netraucēs vai neizvairīsies no izmeklēšanas.

Kā liecina "Firmas.lv" dati, Magonis LDz valdes priekšsēdētāja amatu ieņem nepilnus desmit gadus - kopš 2005.gada 1.septembra. Pirms tam no 2003.gada viņš bija šī uzņēmuma padomes loceklis un padomes priekšsēdētājs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!