Foto: DELFI
Nedēļu pēc traģiskā notikuma Varakļānu veselības aprūpes centrā, kur lifta šahtā iekrita nepilnus divus gadus vecs puika, kurš no gūtajām traumām mira, zēna vecāki joprojām nespēj saprast, kā sabiedriskā vietā varēja notikt kas tāds, vēsta LTV raidījums "Panorāma".

Ģimene aprūpes centrā apciemoja slimo vecmammu, kura gulēja trešā stāva palātā. Dodoties mājās, mazais bija piekusis, tika izlemts braukt ar liftu.

"Mazo ielaidu iekšā, liftā, kopā ejot, pagriezos, kur mamma, pagriezos - mazā nav, pazudis, ieiet liftā kaut kādā kastē un pazūd bērns, un ieraudzīju, ka tur ir sprauga liela, tur stikli," atceras bērna tēvs – Andris Elsts.

Lifts izbūvēts tā, ka starp ārsienu un lifta pamatni veidojas sprauga, kas bērnam izrādījās liktenīga. Attālums no grīdas malas līdz lifta ārējai stikla sienai ir aptuveni 34 centimetri.

Liftam ir žalūzijas un, ievērojot noteikumus, tām jābūt aizvērtām. Tomēr lifta tehniskais risinājums izveidots tā, ka žalūzijas ir nolaižamas vien pašā apakšējā stāvā.

Tagad Varakļānu veselības aprūpes centrā uz lifta izvietota brīdinājuma zīme, kas vēsta, ka tas ir slēgts. Centra vadītāja Dina Inķēna raidījumam skaidroja, ka žalūzijas bija jānolaiž pašiem lifta lietotājiem, neviens no centra personāla to nav kontrolējis.

Braukšana bez žalūzijām bija ierasta situācija, skaidro raidījumā. Neviens neesot iedomājies, ka braukt bez žalūzijām ir bīstami, tāpēc nekādas brīdinājuma zīmes nebija izvietotas.

Nedēļu pēc traģēdijas bērna vecāki ir nolēmuši tiesā sniegt civilprasību pret Varakļānu veselības aprūpes centru.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!