Foto: LETA

Valstī atkal samazinājies gripas vakcīnu daudzums un, lai gan dažās aptiekās vakcīnas vēl ir pieejamas, vakcinācijas kabinetos tās jau atkal ir beigušās, pastāstīja Zāļu valsts aģentūras (ZVA) pārstāve Egita Diure.

Viņa stāstīja, ka šonedēļ bijis jauns vakcīnu pievedums, kurš nonācis zāļu lieltirgotavā. Kopumā tās bija 1500 devas. Tomēr no aptieku puses bijis liels pieprasījums, un visas vakcīnas jau rezervētas, līdz ar to citām aptiekām nav iespējams tās pasūtīt.

Tas nozīmē, ka tuvākajā laikā gripas vakcīnas varēs iegādāties vien tajās aptiekās, kuras paspēja tās rezervēt.

Taujāta, kad Latvijā varētu tikt pasūtītas papildu gripas vakcīnas, Diure sacīja, ka to ir grūti prognozēt un jau minētās 1500 devas tika pasūtītas ārpus kārtas.

Viņa arī pastāstīja, ka atsevišķās aptiekās šobrīd vakcīnas vēl ir pieejamas, bet vakcinācijas kabinetos tās beigušās.

Jau ziņots, ka šonedēļ varētu sākties gripas epidēmija, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemioloģe Raina Nikiforova.

Viņa norādīja, ka iepriekšējā nedēļā saslimstība ar gripu ievērojami pieaugusi un, visdrīzāk, jau šonedēļ var sagaidīt epidēmijas sākumu.

Kā norādīja SPKC, pagājušajā nedēļā gripas saslimstības līmenis vistuvāk epidēmijas apmēriem pietuvojies Jūrmalā. Kā skaidroja SPKC pārstāve Anete Jansone, vidējais saslimstības līmenis pagājušajā nedēļā Latvijā bija 29,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Par gripas epidēmijas sākumu tiek paziņots, kad saslimstība vismaz vienā no desmit monitoringā iesaistītajām teritorijām pārsniedz 100 gripas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju. Gripas intensitāte iepriekšējā nedēļā Jūrmalā bija 80,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Rīgā - 50,8 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju, bet Jelgavā - 19,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

SPKC pārstāve gan piebilda, ka līdzšinējā situācija vēl nenozīmē, ka gripas epidēmija sāksies tieši Jūrmalā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!