Foto: Shutterstock
Valsts rīkotajā iepirkumā par sociālā darbinieka un sociālā mentora pakalpojumu nodrošināšanu patvēruma meklētājiem, kā arī bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu nav saņemts neviens pieteikums, pirmdien vēsta raidījums "LNT Ziņas".

Pirmdien noslēdzies pieteikumu iesniegšanas termiņš. Iepriekš Labklājības ministrija (LM) bija plānojusi, ka sociālie darbinieki un mentori darbu sāks, vēlākais, šonedēļ.

Tikmēr Nacionālā apvienība (NA) nākusi klajā ar aicinājumu samazināt algu sociālajiem darbiniekiem, kuri strādās ar imigrantiem, jo tas ir neadekvāti liels, salīdzinot ar to, cik vidēji saņem sociālie darbinieki.

Lēmums par algu apmēru patvēruma meklētāju aprūpētājiem tika pieņemts Laimdotas Straujumas (V) valdības pēdējā sēdē, un tas paredz, ka sociālā darbinieka alga ir līdz 1400 eiro mēnesī, bet mentoram – līdz 1000 eiro.

Šo sociālo darbinieku pienākums ir izstrādāt un īstenot patvēruma meklētāja sociālekonomiskās iekļaušanas plānu, veidot izpratni par dzīvi Latvijā, palīdzēt apgūt dažādas prasmes un atbalstīt ikdienas situāciju risināšanā.

NA pārstāvis, Saeimas deputāts Jānis Dombrava raidījumam skaidrojis, ka daudzi sociālie darbinieki saņem no 600 līdz 800 eiro mēnesī, tādēļ nonāks nevienlīdzīgā situācijā: "Viņi arī strādā bieži vien bīstamās situācijās ar problemātiskām ģimenēm, ar cilvēkiem, kuri varbūt ir bijušie noziedznieki. Tad nav īsti skaidrs, kāpēc viņiem būtu jāsaņem mazāks atalgojums kā citiem."

LM skaidrojis, ka 1400 eiro ir alga pirms nodokļu nomaksas, un tās apmērs ir salīdzināms ar to, cik vidēji pelna sociālie darbinieki, kuri veic līdzīga apjoma pienākumus.

"Tur ietilpst arī darba nodokļi, tur ietilpst arī visas citas saistītās izmaksas saistībā ar transportu, saistībā ar apmācībām, kas nepieciešamas šim speciālistam, kas strādās ar bēgļiem. Un tas nepārsniedz vidējās izmaksas sociālā darbinieka," raidījumam paudusi LM pārstāve Linda Pauga.

"Mūsuprāt, šis projekts ir virzāms tālāk, jo tas dod papildu iespēju sociālajiem darbiniekiem nopelnīt. Jo, kā jau es teicu, tas nav pastāvīgs, bet tie ir projektu darbi, un mēs redzam, ka tas ir virzāms tālāk," norādījis "Vienotību" pārstāvošais ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Savukārt jaunajam premjerministram Mārim Kučinskim (ZZS) nepieciešams laiks, lai iepazītos ar to, kā aprēķinātas algas, tāpēc lēmuma pieņemšana par to, vai ir pamats algas samazināt, tika atlikta.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!