Leģionāru piemiņas gājiens 16.martā ir kauns Eiropai, intervijā portālam "Meduza" pauž Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Runājot par to, kāpēc Krievijas medijos Latvijai veltītos sižetos bieži vien ataino nožēlojamu krievvalodīgo pilsoņu stāvokli te, kā arī kopējo negatīvo fonu attiecībā pret Krieviju, Vešņakovs atzīst, ka nepievilcīgi Latvijas realitātes atainojumi patiešām vieglāk atrod ceļu uz Krievijas televīzijas kanāliem. "Bet tie jau arī žurnālistikas žanra likumi, vai ne?", pārliecināts Vešņakovs.

"Lūk, tuvojas 16.marts, leģionāri kārtējo reizi ies pa Rīgas centru. Skaidrs, ka šo sižetu parādīs krievu televīzijā," saka vēstnieks.

Viņš uzsver, ka šajā gadījumā, protams, rodas likumsakarīgs jautājums, kādēļ uz to būtu jāfokusē uzmanība. Uz paša uzdoto jautājumu Vešņakovs atbild ar pretjautājumu: "Tad kāpēc jūs rīkojat šos gājienus?"

"Vai tie izdaiļo Eiropas valsts galvaspilsētu? Nē, protams, ka neizdaiļo," pārliecināts Vešņakovs.

Viņš uzskata, ka šogad viss būs tā, kā tas noticis līdz šim - "būs gājiens, tajā pat mēģinās piedalīties kādi valdības locekļi, Saeimas deputāti, bet mēs atkal izrādīsim nepatiku".

"Tas ir kauns Eiropai, un Krievijai uz šādām lietām ir jāreaģē, un tā to arī darīs," uzsver Vešņakovs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!