Foto: LETA

Partijai "Vienotība" ir pienācis laiks ieklausīties reģionālo kolēģu ieteikumos un partijas kongresu rīkot krietni ātrāk nekā tas ir plānots, uzskata Saeimas deputāte tā dēvētā partijas "sešinieka" pārstāve Ilze Viņķele (V).

Piektdien intervijā LTV raidījumam "Rīta Panorāma" Viņķele sacīja, ka arī pati piedalīsies plānotajā "Vienotības" reģionālo nodaļu sanāksmē, kas notiks Liepājā, lai izmantotu iespēju un izskaidrotu, kāpēc tā dēvētais partijas "sešinieks" ir rīkojies tieši tā un nevis citādi.

Uz jautājumu, vai šādas sanāksmes sasaukšana liecina par gaidāmajām izmaiņām partijas vadībā, Viņķele atbildēja, ka iniciatīvas, krietni ātrāk sasaukt partijas ārkārtas kongresu, galvenais iemesls ir partijas vadības nomaiņa.

"Domāju, ka reģionālie partijas kolēģi redz, ka nekādi partijas restarti nelīdzēs, tāpēc nepieciešams rīkot ārkārtas kongresu krietni ātrāk, lai partija sekmīgi varētu piedalīties vēlēšanās. Mēs būtu nesaprātīgi, ja neieklausītos reģionu kolēģu raidītajos signālos, ka plānotais restarts ir jau nokavēts," sacīja Viņķele.

Sestdien, 12. martā, Liepājā notiks partijas "Vienotība" reģionālo nodaļu sapulce, kurā cita starpā plānots rosināt sasaukt partijas ārkārtas kongresu krietni ātrāk nekā oktobrī, informēja "Vienotības" Liepājas nodaļas vadītājs Armīns Robežnieks.

"Vienotības" Liepājas nodaļa jau iepriekš pauda apņemšanos martā organizēt sapulci, lai diskutētu par partijā sasāpējušiem jautājumiem un tajā notiekošiem procesiem.

Jau iepriekš izskanēja, ka sapulcē plānots rosināt sasaukt "Vienotības" ārkārtas kongresu nevis 29. oktobrī, bet gan krietni ātrāk. "No šīs idejas mēs neesam atkāpušies," informēja Robežnieks. Par konkrētu datumu, kurā rosināt sasaukt kongresu, reģionālo nodaļu pārstāvji varētu vienoties sestdien gaidāmajā sapulcē.

Liepājas nodaļas vadītājs jau iepriekš pauda uzskatu, ka ārkārtas kongress būtu jāsarīko "pirms vasaras brīvdienām". Robežnieks to pamatoja ar to, ka rudenī galvenā uzmanība jau būs jāvelta 2017. gadā gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, tāpēc partijai tad jau būtu jāstrādā ar pilnu atdevi, nevis vēl tikai jālemj par jauno valdi un vadītāju.

Uz reģionālo nodaļu sapulci Liepājā ir uzaicināti visu partijas nodaļu vadītāji un pārstāvji, kā arī "Vienotības" valde un Saeimas deputāti. To, cik un kādi pārstāvji jau ir apstiprinājuši savu dalību sapulcē, Robežnieks nekomentēja, norādot, ka "viss vēl ir procesā". Vaicāts, vai sapulcē aicināti piedalīties arī masu mediju pārstāvji, Liepājas nodaļas vadītājs informēja, ka šis būšot slēgts iekšējs pasākums, lai dotu iespēju sapulces dalībniekiem brīvi izteikties par valdes darbu un citiem aktuālajiem jautājumiem. Pēc sapulces tiks sniegta informācija par tajā pārrunātajiem jautājumiem, piebilda Robežnieks.

Kā ziņots, partija "Vienotība" 29. oktobrī rīkos ārkārtas kongresu, februāra vidū pēc partijas valdes sēdes žurnālistiem pastāstīja partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Vaicāta, vai tas būs kārtējais vai tomēr ārkārtas kongress, Āboltiņa sacīja, ka pēc būtības tas būs ārkārtas kongress. Viņa skaidroja - kongresam jānotiek gada laikā, bet iepriekšējais norisinājās pērn decembrī.

Partijas līdere nekomentēja, vai atkārtoti kandidēs uz politiskā spēka vadītājas amatu. Viņa norādīja, ka pašlaik šis nav dienaskārtības jautājums.

Kā vēstīts, kārtējais "Vienotības" kongress bija plānots šā gada nogalē. No atsevišķu partijas biedru puses iepriekš ir izskanējis, ka būtu vēlams ārkārtas kongress.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!