Foto: AFP/Scanpix

Lielākā daļa aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka NATO un citu valstu karaspēka klātbūtne Latvijas teritorijā palielina valsts drošību, liecina aizvadītā gada novembrī pēc Aizsardzības ministrijas (AM) pasūtījuma Tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra "SKDS" veiktā Latvijas iedzīvotāju aptauja.

Jautāti, vai, viņuprāt, NATO un citu valstu karaspēka klātbūtne Latvijas teritorijā palielina vai samazina Latvijas drošību, 59% respondentu atbildēja, ka palielina. Uzskatu, ka NATO klātbūtne samazina Latvijas drošību, pauda 18% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju.

Biežāk nekā caurmērā uzskatu, ka NATO klātbūtne palielina Latvijas drošību, pauda vīrieši, jaunieši vecumā no 17 līdz 25 gadiem, aptaujātie ar pamatizglītību, pētījuma dalībnieki ar latviešu sarunvalodu ģimenē, privātajā sektorā nodarbinātie, iedzīvotāji ar vidēji augstiem vai augstiem ienākumiem, Pierīgā, Vidzemē, Zemgalē, kā arī laukos dzīvojošie.

Pretēju viedokli nekā caurmērā pauda aptaujātie, kuriem ir 61 gads un vairāk, iedzīvotāji ar krievu sarunvalodu ģimenē, respondenti bez Latvijas pilsonības, nestrādājošie, pētījuma dalībnieki ar vidēji zemiem vai vidējiem ienākumiem, kā arī Latgalē dzīvojošie.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!