Foto: Rīgas dome
Nesen atklāto Latvijas Nacionālās Mākslas muzeja (LNNM) ēku jau sākušas vajāt tehniskas ķibeles – šoreiz kāds acīgs sociālo tīklu lietotājs sestdien pamanījis, ka sācis drupt ēkas skurstenis.

Kā novēroja "TV3" ziņas, pirmdienas agrā rītā skursteni rūpīgi laboja un defektu novērst steidza divi strādnieki.

Muzejam pirmdiena bija brīvdiena. Muzeja direktore Māra Lāce "TV3" ziņām sacīja, ka par skursteņa iespējamo defektu nav lietas kursā.

Pirmajā stāvā izvietotā restorāna darbinieki gan nekādas tehniskas ķibeles neesot manījuši, viņi nesūdzas par ēku, vēsta "TV3".

Jau vēstīts, ka Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) restaurētā ēka 2015. gada 1. decembrī, oficiāli nodota ekspluatācijā. Kā informē Rīgas domes Īpašuma departamenta pārstāve Baiba Gailīte, parakstīts arī restaurētās ēkas ekspluatācijā nodošanas-pieņemšanas akts.

Ēkas kopējā platība ir 8396 kvadrātmetri, bet laukums tās teritorijā ir 2500 kvadrātmetrus plašs.

LNMM apmeklētājiem tika atvērta 2016.gada 4.maijā.

Restaurācijas darbu kopējās izmaksas ir 29,8 miljoni eiro, no kuriem 16,8 miljoni eiro ir Rīgas domes finansējums, bet 13 miljonu eiro finansējums piesaistīts no Eiropas Savienības līdzekļiem. Visas summas norādītas, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli.

Muzeja ēkas rekonstrukcijas, restaurācijas un jaunbūves projekta pasūtītājs ir Rīgas domes Īpašuma departaments, būvprojekta autors ir Lietuvas arhitektu birojs "Processoffice", savukārt būvniecības un restaurācijas darbus veica būvfirma "Re&Re".

Līgums par LNMM rekonstrukciju, restaurāciju un paplašināšanu starp Rīgas domes Īpašuma departamentu un SIA "Re&Re" tika parakstīts 2013. gada 22. janvārī.

Jau ziņots, ka sākotnēji būvdarbus muzejā bija plānots pabeigt līdz 2015. gada vidum, taču kļuva zināms, ka tie ieilgs apmēram par pusgadu.

Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis - LNMM galvenā ēka - bez kapitālā remonta ir kalpojis jau 107 gadus kopš tā atvēršanas dienas 1905. gada 16. septembrī.


Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!