Foto: LETA

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) uzskata, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka amata konkursā saņemto pieteikumu skaits nav galvenais konkursa kvalitātes rādītājs, pavēstīja premjera preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Premjera ieskatā, iesniegumu kvantitāte nenosaka to, cik kvalitatīvi šie pieteikumi ir.

Politiķis uzsver, ka tagad ir jāļauj strādāt konkursa atlases komisijai, un premjers sola neiejaukties tās darbā.

Jau ziņots, ka KNAB priekšnieka amata konkursā ir saņemti desmit pieteikumi. Visi pieteikumi tiks nosūtīti Satversmes aizsardzības birojam, kas sniegs atbildi, vai visiem pretendentiem ir izsniedzama augstākā pielaide valsts noslēpumam.

Nākamā konkursa komisijas sēde notiks oktobra beigās, kad tiks lemts, kurus pretendentus virzīt konkursa otrajai kārtai, kā arī tiks publiskoti pretendentu vārdi.

Konkursa komisija uz otrās kārtas pirmo sēdi sanāks divas dienas – 3. novembrī un 4. novembrī. Otrā sēde norisināsies 9. novembrī, bet trešā sēde – 10. novembrī. Pēc tam piecu darba dienu laikā komisijas vadītājam pēc komisijas lēmuma pieņemšanas rakstiski jāinformē pretendenti un Ministru prezidents par pieņemto lēmumu.

Pagaidām zināmi četri pretendenti, kuri pieteikušies uz KNAB priekšnieka amatu, – pašreizējais KNAB priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks, bijušais Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Haralds Laidiņš, eksministrs Māris Gulbis un Latvijas Juristu apvienības vadītājs Rihards Bunka.

Streļčenoka pilnvaras šajā amatā beigsies 17. novembrī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!