Fоtо: F64

Oktobrī salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi vadošo partiju reitingi pārsvarā samazinājās, un populārākie politiskie spēki joprojām ir "Saskaņa" un Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kura gan piedzīvojusi lielu reitinga kritumu, liecina "Latvijas faktu" aptauja.

Oktobrī Saeimas vēlēšanās par "Saskaņu" būtu gatavi balsot 16,7% vēlētāju, par ZZS - 13,8%, par nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) - 6,9%, bet par "Vienotību" - 4,3%, informēja "Latvijas faktu" direktors, premjera Māra Kučinska (ZZS) padomnieks Aigars Freimanis.

Salīdzinājumā ar septembri "Saskaņas" popularitāte ir samazinājusies par 1,2 procentpunktiem, ZZS - par 3,5 procentpunktiem, VL-TB/LNNK - par 0,4 procentpunktiem, bet "Vienotības" atbalstītāju īpatsvars - par 0,7 procentpunktiem.

Pie Saeimas frakcijām nepiederošā deputāta Artusa Kaimiņa partijas "KPV LV" popularitāte palielinājusies par 0,2 procentpunktiem - no 3,4% septembrī uz 3,6% oktobrī.

Parlamentā pārstāvēto politisko spēku "No sirds Latvijai" (NSL) un Latvijas Reģionu apvienības (LRA) reitings septembrī bija attiecīgi 3,1% un 2,7%. NSL popularitāte salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 0,3 procentpunktiem, bet LRA - par 0,2 procentpunktiem.

Atbalsts citiem politiskajiem spēkiem bija zem 1%.

Vēl 13,7% respondentu vēlēšanās nepiedalītos, bet 33,3% aptaujāto nezina vai nebija izlēmuši, par ko balsot.

"Latvijas faktu" aptauja veikta no 9. līdz 20.oktobrim, un tajā piedalījās 1003 Latvijas pilsoņi.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !