Foto: F64
Otrdien, 25. oktobrī, Nacionālās drošības padome (NDP) pieņēma zināšanai Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandiera, ģenerālleitnanta Raimonda Graubes iesniegumu Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, kurā NBS komandieris lūdz viņu atvaļināt no amata pirms pilnvaru termiņa beigām, portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejas Preses dienestā.

Graubes pilnvaru termiņš beidzas 2018. gadā. Viņš pildījis NBS komandiera pienākumus no 1999. gada līdz 2003. gadam un no 2010. gada līdz 2014. gadam, kad pēc Valsts prezidenta priekšlikuma Saeima apstiprināja viņu amatā uz atkārtotu termiņu.

Saskaņā ar Nacionālo bruņoto spēku likuma 14. pantu NBS komandieri apstiprina amatā uz četriem gadiem un atbrīvo no amata Saeima pēc Valsts prezidenta priekšlikuma.

Graube turpinās pildīt NBS komandiera pienākumus līdz brīdim, kad Saeima apstiprinās nākamo NBS komandieri.

Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis (ZZS) saistībā ar Graubes izteikto vēlmi sacījis, ka ģenerālleitnanta pieredze, zināšanas un ieguldījums NBS izaugsmē un attīstībā ir nozīmīgs un paliekošs. "No aizsardzības ministra skatupunkta raugoties, es būtu vēlējies, lai NBS komandieris ģenerālleitnants Graube veic savus pienākumus līdz termiņa beigām, tomēr es cienu un respektēju NBS komandiera lēmumu. Es pateicos komandierim par līdzšinējo devumu mūsu bruņotajiem spēkiem un ceru, ka ģenerālleitnants Graube arī nākotnē neliegs iespēju dalīties ar savām zināšanām, kad vien tās būs nepieciešamas mūsu karavīriem un visai valsts aizsardzības jomai,” izteicies Bergmanis.

Iepriekš NBS komandieris strādājis Aizsardzības ministrijā, kā arī bijis NBS militārais pārstāvis NATO. Savu dienestu NBS Graube sāka 1991. gadā kā Zemessardzes štāba bataljona apsardzes rotas komandiera vietnieks.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!