Foto: F64

Partijas "Saskaņa" deklarētās ambīcijas nākamgad uzvarēt lielāko pašvaldību vēlēšanās, bet pēc tam - arī 2018.gada Saeimas vēlēšanās, teorētiski vērtējamas pozitīvi, taču praksē to īstenošana būtu iespējama tikai pēc partijas vadības nomaiņas, aģentūrai LETA atzina politoloģe Iveta Kažoka.

\"Ambīcijas gūt uzvaru Rīgā, Daugavpilī un citās lielākajās pilsētās ir pareizs mērķis, jo citādi partija nevis dzīvo, bet mirst. Tas šajā retorikā ir pareizi. Taču jautājums ir par reālo iespēju. Pagaidām neesmu redzējusi neko tādu, kas ļautu "Saskaņai" uzvarēt pašvaldību un valsts līmenī. Līdzīgi kā daža laba cita partija, "Saskaņa" iestrēgusi attīstībā un ideju vai personāliju ziņā neredzu priekšnosacījumus straujam popularitātes kāpumam," sacīja Kažoka.

Viņa arī atzina, ka vienīgais veids, kā partija tiešām varētu iekļūt valdošajā koalīcijā Saeimā, ir vadības nomaiņa, kā tas nupat līdzīgi noticis Igaunijā ar Centra partiju.

"Igaunijā, Edgaram Savisāram atkāpjoties no [Centra] partijas vadītāja amatam, ātri vien nomainījās situācija gan partijā, gan politikā kopumā. Kamēr "Saskaņai" pie varas ir Nils Ušakovs un īpaši Jānis Urbanovičs ar viņa metodēm cilvēku atlasei darbam parlamentā, nav nekāda potenciāla situācijas maiņai," sacīja Kažoka.

Savukārt jautāta, vai "Saskaņas" politiskā retorika par varas partiju korumpētību un neprofesionalitāti ļautu partijai tomēr sagādāt satricinājumu vēlēšanās, kļūstot par ko līdzīgu Latvijas "trampam" vai "brexitam", viņa atbildēja noliedzoši.

"[Šāda] retorika Latvijas politikā ir plaši izplatīta jau no 90.-iem gadiem, bet tas iedarbojas tikai tad, ja politiskais spēks ir jauns. "Saskaņas" gadījumā tas nestrādās, jo partija jau ilgu laiku piedalījusies politisku lēmumu pieņemšanā un pārāk asociējas ar varu Rīgā. Viņi nevarēs iestāstīt vēlētājiem, ka līdz ar nākšanu pie varas lielākajās pilsētās un Saeimā atnāks arī dinamiskas izmaiņas," rezumēja politoloģe.

Kā ziņots, šodien "Saskaņas" kongresā politiskā spēka līderis Nils Ušakovs paziņoja, ka partijai nākamgad jāuzvar pašvaldību vēlēšanās, lai pēc 2018.gada Saeimas vēlēšanām nonāktu pie varas Latvijā. Ušakovs pauda, ka "Saskaņai" jānonāk pie varas tajās pašvaldībās, kurās pašlaik tā nav, piemēram, Daugavpilī, Jūrmalā, Liepājā, savukārt citur jānostiprina savas pozīcijas.

Paredzēts, ka "Saskaņas" sarakstā Daugavpilī ar pirmo numuru startēs Saeimas deputāts Andrejs Elksniņš, bet Jūrmalā - Saeimas deputāts Ņikita Ņikiforovs.

Kā ziņots, partija "Saskaņa" šodien bija pulcējusies ikgadējā kongresā, kurā diskutēja par gatavošanos pašvaldību vēlēšanām.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!