Foto: LETA

Jaunais mācību gads sācies arī studentiem no bijušās Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA), kas tagad iekļauta Latvijas Universitātes (LU) sastāvā. Tas nav noticis gludi, jo jau pirmajā nedēļā LU un izglītības un zinātnes ministrs saņēmuši studentu vēstuli ar jautājumu, kurš maksās par studijām, sestdien ziņo raidījums "LNT Ziņas".

Daļa bijušās RPIVA studentu cerējuši, ka jaunais statuss dos viņiem iespēju mācīties par budžeta līdzekļiem. "Tad, kad notika apvienošana arī medijos tika teikts, ka apvienošana ļaus ietaupīt līdzekļus, kurus novirzīs attīstībai un budžeta vietām. Pienāk rudens, mums vajadzētu būt kaut kādam budžeta vietām, un viņu nav," raidījumam stāsta tagad jau LU Psiholoģijas maģistra programmas studente Iveta Ādamsone.

LU Studiju departamenta direktore Jūlija Stare apgalvo, ka studenti vēl pirms RPIVA likvidācijas esot zinājuši, ka šogad viņiem nāksies mācīties par saviem līdzekļiem. Iespēja studēt par budžeta līdzekļiem viņiem bijusi dota tikai vienu semestri šā gada sākumā pārņemšanas procesā. "RPIVA parakstīja īstermiņa vienošanos un informēja par šo laika termiņu un [ir] līgums par saviem līdzekļiem. Līdz ar to nav solījuma," skaidroja Stare.

Šāda situācija, kad par budžeta līdzekļiem var studēt tikai semestri, bet pārējie semestri jāsedz pašiem, attiecas tikai uz psiholoģijas maģistru programmu. Pārējiem saskaņā ar pārņemšanas nosacījumiem saglabājas arī budžeta vietas, vēstī raidījums.

Ādamsone gan uzskata, ka atsevišķas budžeta vietas kursā varētu tikt piešķirtas sekmīgākajiem studentiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!