Foto: AP/Scanpix

VAS "Latvijas Gaisa satiksme" (LGS) trešdien nav novērojusi neko ārkārtēju Krievijas raķešu šaušanas pārbaudē, apstiprināja LGS pārstāvis Arnis Lapiņš.

Viņš teica, ka tas ir skaidrojams ar to, ka Latvijas pusei iepriekš bija izdevies vienoties ar Krievijas pusi par raķešu šaušanas pārbaudes zonas pārvietošanu no samēra noslogotas uz mazāk noslogotu gaisa telpu.

LGS dati liecina, ka lidsabiedrības trešdien lido garām iepriekš slēgtajai gaisa telpai.

Arī Aizsardzības ministrijas (AM) preses pārstāvis Kaspars Galkins apliecināja, ka Nacionālie bruņotie spēki (NBS) trešdien nekādas Krievijas Jūras spēku raķešu šaušanas pārbaudes nav novērojuši. Savukārt Krievijas armijas desantkuģa parādīšanās Latvijas tuvumā AM nesaista ar raķešu pārbaudi.

NBS turpina strādāt ikdienas režīmā, norādīja Galkins.

Jau vēstīts, ka Krievijas Jūras spēki no trešdienas līdz 6. aprīlim virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā plāno veikt raķešu šaušanas pārbaudi, kura plānota no pulksten 6 līdz 18.

Pēc Krievijas paziņojuma Aizsardzības ministrija (AM) kaimiņvalstij lūdza pēc iespējas ātrāk sniegt plašāku informāciju, tai skaitā par to, kāda veida bruņojumu paredzēts izmantot, kā arī par to, kā tiks nodrošināta drošība raķešu šaušanas laikā.

Krievija atbildē norādījusi, ka šaušanas pārbaude ir iepriekš plānotas mācības. Tāpat Krievija norādījusi, ka noteikti ievēros un pievērsīs uzmanību drošības pasākumiem. AM lūdza sniegt plašāku informāciju, taču uz pārējiem jautājumiem atbildes nav saņemtas, līdz ar to, piemēram, nav zināms, kāda veida bruņojums mācībās tiks izmantots.

AM paziņojusi, ka Latvijas Nacionālie bruņotie spēki (NBS) turpina strādāt ikdienas režīmā, taču sekos līdzi Krievijas militārajām aktivitātēm virs Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas Baltijas jūrā.

Latvijas Civilās aviācijas aģentūra (CAA), atsaucoties Krievijas aicinājumam, piekrita slēgt Latvijas gaisa telpu raķešu šaušanai paredzētajā zonā. CAA direktors Māris Gorodcovs iepriekš norādīja, ka gaisa telpas slēgšana ir standarta procedūra, kas tiek veikta, kad par to informē militāristi. Taču, pēc Gorodcova teiktā, šāda veida aktivitātes līdz šim Latvijā neesot bijušas.

AM uzskata, ka Krievijas rīcība ir izaicinoša un drīzāk uzskatāma par spēka demonstrēšanu. Tāpat šādas mācības var apdraudēt civilo kuģu un gaisa kuģu satiksmi virs Baltijas jūras.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!