Foto: LETA
Ata Kronvalda fonda veidotajā "Zvaigžņu reitingā", kurā sarindotas skolas, kas spēj sagatavot starptautiskā līmenī konkurētspējīgus skolēnus, pirmo vietu šogad atkal ieņem Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, informēja fondā.

Ata Kronvalda fondā informēja, ka zvaigžņu reitinga mērķis ir palielināt pedagogu un izglītības darbinieku ieinteresētību darbā ar talantīgiem skolēniem, kuriem ir tieksme patstāvīgi apgūt zināšanas, kā arī informēt sabiedrību par skolām, kas spēj sagatavot skolēnus ar augsta līmeņa zināšanām.

Šā gada "Zvaigžņu reitinga" augšgalā ar spēcīgu pārsvaru nemainīgi ir Rīgas Valsts 1. ģimnāzija, tālāk tradicionāli seko Cēsu Valsts ģimnāzija. Šajā gadā reitingā debitē Jelgavas Spīdolas ģimnāzija, Puškina licejs, Ventspils 1. ģimnāzija, Jēkabpils 3. vidusskola, Āgenskalna Valsts ģimnāzija un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskola.

Zināšanu stabilitāti apliecina tas, ka pagājušā gada "Zvaigžņu reitinga" līderi šīs vasaras periodā ir veiksmīgi startējuši dažādās starptautiskajās olimpiādēs, tajās ir gūti jauni panākumi, kas veidos nākamo, 2019. gada, "Zvaigžņu reitingu".

Ata Kronvalda fonda pārstāvji atgādina, ka, piemēram, 2017./2018. mācību gadā Rīgas 92. vidusskolas skolnieks Iļja Belovolovs ieguva Zelta medaļu Baltijas reģiona ģeogrāfijas olimpiādē, bet šajā vasarā viņš ieguva sudraba medaļu starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Kvebekā, savukārt, Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolnieks Ingvars Vitenburgs ieguva bronzas medaļu starptautiskā fizikas olimpiādē.

"Ata Kronvalda fonds atzinīgi novērtē šo skolu un skolotāju ieguldīto darbu skolēnu talanta attīstīšanā, kā arī vērš uzmanību tam, ka būtiska nozīme arī ir talantīgo skolēnu sākumskolām un/vai pamatskolām un viņu vecākiem," uzsvēra Ata Kronvalda fonda izpilddirektore Liene Liepiņa.

Ata Kronvalda fonda veidotajā "Zvaigžņu reitingā" tiek ņemti vērā skolēnu sasniegumi dažāda veida starptautiskajās olimpiādēs gada laikā. Šogad ņemti vērā skolēnu sasniegumi laika periodā no 2017. gada 1. jūnija līdz 2018. gada 1. jūnijam.

"Zvaigžņu reitings" tiek veidots, lai izceltu un popularizētu skolas, kuras spēj sagatavot starptautiskā līmenī konkurētspējīgus skolēnus, kā arī lai sabiedrībai parādītu Latvijas pārstāvju izcilību zinātnes jomā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!