Foto: Publicitātes attēli

Rīgas domes balvu "Gada rīdzinieks 2018" un Goda rakstu šogad saņēma operdziedātāja Elīna Garanča par izcilu ieguldījumu Latvijas mūzikas un kultūras dzīves attīstībā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē, portālu "Delfi" informē Rīgas domē.

Balva tika pasniegta svētdien, 18. novembrī, Rīgas domes svinīgajā sanāksmē par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 100. gadadienai.

“Mūsu tautas ceļš līdz savas valsts pirmajai simtgadei bija grūts un pilns ar daudziem smagiem pārbaudījumiem. Šodien, atzīmējot mūsu valsts simtgadi, mēs visi varam lepoties ar to, ko mūsu tauta un mūsu valsts ir paveikusi. Un mūsu pirmo 100 gadu pieredze liecina tikai par to, ka mēs esam valsts un tauta, kas ir spējīga izdzīvot jebkuros apstākļos, tikt galā ar jebkādām problēmām, turoties kopā,” svinīgajā sēdē sacīja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs.

“Mēs šodien visi svinam mūsu valsts Latvijas dzimšanas dienu. Tas mūs visus vieno - neatkarībā no ideoloģiskiem uzskatiem, partejiskās vai reliģiskās piederības, dzimtās valodas, tautības, sociālā stāvokļa, vecuma, dzimuma, vai piederības pie kādas minoritātes. Mēs visi mīlam mūsu dzimteni - Latviju!” uzsvēra Ušakovs.

Rīgas domes priekšsēdētājs arī pateicās visiem kolēģiem, kas strādā Rīgas pašvaldībā, kuru ikdienas darba rezultātā – gan savedot kārtībā pilsētas bagāto mantojumu, gan ieviešot daudz jaunu un noderīgu lietu rīdzinieku dzīvē. “Tikai ar darbiem mēs padarīsim savu valsti vēl stiprāku, bagātāku un attīstītāku. Strādāsim kopā tikpat čakli arī turpmāk! Lai Latvija plaukst un zeļ! Tas ir mans galvenais novēlējums šodien Latvijai un visiem jums! Dievs, svētī Latviju!” novēlēja Ušakovs.

Svinīgā sēdēs laikā Rīgas domes Atzinības raksti tika pasniegti “Rīgas Tūrisma attīstības birojam” un tā valdes priekšsēdētājai Vitai Jermolovičai par ieguldījumu Rīgas kā tūrisma galamērķa popularizēšanā pasaulē, Romas katoļu baznīcas Rīgas arhidiecēzei un Viņa ekselencei Rīgas metropolijas arhibīskapam Zbigņevam Stankevičam par nozīmīgu ieguldījumu Viņa Svētības Romas pāvesta Franciska vizītes organizēšanā Latvijā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē, kā arī XXVI Vispārējo latviešu dziesmu svētku un XVI Deju svētku izpilddirektorei Evai Juhņēvičai par izcilu ieguldījumu XXVI Vispārējo latviešu dziesmu svētku un XVI Deju svētku rīkošanā un Rīgas vārda popularizēšanu pasaulē.

Svinīgajā sanāksmē tika pasniegta arī Rīgas domes un Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) balva. To saņēma LZA korespondētājloceklis, ķīmijas doktors Pāvels Arsenjans par fundamentāliem pētījumiem selēna organisko savienojumu laukā un Rīgas atpazīstamības veicināšanu pasaulē. Pretendentu šim apbalvojumam izvirza LZA.

Uz pašvaldības apbalvojumu "Gada rīdzinieks" var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai.

Pretendentus apbalvojumam "Gada rīdzinieks 2018" varēja pieteikt ikviens Rīgas iedzīvotājs. Iesūtītos pieteikumus vērtēja žūrija Rīgas domes priekšsēdētāja Nila Ušakova un viņa vietnieka Andra Amerika vadībā. Žūrijā iekļauti Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela, Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors, akadēmiķis Leonīds Ribickis, sociologs Arnis Kaktiņš, u.c. sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmusi tenisiste Aļona Ostapenko, Maestro Raimonds Pauls, diriģenti Romāns Vanags un Māris Sirmais, režisors Alvis Hermanis, hokeja treneris Jūliuss Šuplers, Latvijas Nacionālās operas direktors Andrejs Žagars, māksliniece Džemma Skulme, mecenāti Ināra un Boriss Teterevi, kā arī Zaiga un Māris Gaiļi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!