Foto: F64

Starptautiskajā dienā pret homofobiju un transfobiju jaunatnes organizācijas "Protests" rīkotajā piketā pie Saeimas šovakar pulcējušies ap 70 lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) interešu aizstāvji.

Uz akciju sanākušajiem rokās ir dažādi plakāti, kuros pausts atbalsts LGBT komūnai. Pasākuma dalībnieki izkliedz dažādus saukļus, piemēram, "Jūlij', Jūlij', kā tad tā, Jēzus tā nemāca!", "Hei, hei Latvija, tev kaut kas ir jādara!" un citus.

Pie parlamenta ēkas ieradušies arī divi LGBT ideju pretinieki, kuri, turot rokās plakātus, vēro pasākumu no malas.

Kopumā pasākums norit mierīgi, kārtību notikuma vietā uzrauga Valsts policijas darbinieki, novēroja LETA.

Kā informēja jaunatnes organizācijas "Protests" pārstāve Elizabete Vegnere, pie Saeimas notiekošā protesta mērķis ir pievērst uzmanību LGBT kopienas problēmām, tās tiesību neievērošanai un diskriminācijai.

Organizatori iepriekš aicināja pulcēties pie Saeimas, lai parādītu Latvijas sabiedrības nosodījumu bezdarbībai, kā arī solidarizētos ar LGBT kopienu.

Piketā tiek pieprasīta Latvijas valdības aktīva rīcība savu pilsoņu aizsardzībā un likumdošanas maiņa, īpaši uzsverot tādas fundamentālas problēmas kā partnerattiecību regulējums un iespēja reģistrēt dzimuma maiņu bez piespiedu sterilizācijas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!