Foto: LETA

Darbošanās mediju nozarē nenozīmē automātisku atbilstību Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļa amatam, uzskata Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas Mediju politikas apakškomisijas priekšsēdētāja Vita Anda Tērauda (AP).

Komentējot uz NEPLP vakantajiem amatiem pieteikušos cilvēku loku, deputāte atzina, ka no visiem kandidātiem atpazīst tikai daļu.

Vērtējot kandidātu atbilstību amatam NEPLP, viņasprāt, svarīgākais ir saprast, vai mediju nozares darbinieki saredz sevī arī regulatorus. "Strādājošs žurnālists un regulators, kas piešķir licences, izvērtē, vai visi darbojas likuma rāmjos, ir divas dažādas lietas, kas prasa atšķirīgas profesionālās kompetences," uzskata Tērauda. Viņa pauda, ka nepieciešams saprast, vai mediju nozarē strādājošie saprot, uz ko viņi iet, un vai viņi izprot nākotnes lomu.

Tērauda patlaban atturas vērtēt, vai un kuri no kandidātiem varētu būt reālākie pretendenti uz amatiem NEPLP. "Tas, ka cilvēks ir mediju nozarē, nenozīmē automātisku atbildi tam, ka viņš būs labs regulators," uzsvēra deputāte.

Apakškomisijas vadītāja tāpat norādīja, ka svarīgi ir vērtēt arī amatu kandidātu politisko pagātni, lai nodrošinātu viņu politisko neitralitāti. "NEPLP ir nepieciešamība pēc politiskās neitralitātes, padome nevar būt saistīta ne ar vienu politisko spēku," teica politiķe.

Jau ziņots, ka trešdien līdz konkursa noslēgumam uz NEPLP divām vakancēm dokumentus kopumā ir iesniegušas 17 personas, pastāstīja Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV),

Konkursā startē arī bijušais Saeimas deputāts Kārlis Seržants, žurnālists Jānis Eglītis, filozofs un publicists Ilmārs Šlāpins, režisors Jānis Ābele, žurnālists, pētnieks Oļģerts Tipāns un bijušais Latvijas Radio skaņu inženieris Andis Plakans. Tāpat savas kandidatūras pieteikuši korporatīvās komunikācijas praktiķis un pasniedzējs Ilmārs Jargans, Jekaterina Jerofejeva-Āboliņa, žurnāliste Ieva Kalderauska, Latvijas Kristīgā radio ziņu redaktore Ginta Linmeijere, rakstniece un žurnāliste Eva Mārtuža, Ilze Pētersone, žurnālists Jānis Zariņš un bijusī NEPLP locekle Aija Dulevska.

Jau iepriekš konkursam bija pieteikušies ilggadējā Latvijas Radio darbiniece, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, kādreizējais Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis un mūziķe Inese Šuļžanoka.

Kandidātu atlasei bija piesaistīta arī personālatlases kompānija "CV Online", un Kaimiņš uzsvēra, ka viņš un komisija nezinot, kurus kandidātus pēc atlases kompānijas piesaistes uzrunājis "CV Online" un kuri pieteikušies paši. Komisija vadītājs akcentēja, ka atlases kompānijas darbam atvēlētie 5000 eiro ir atmaksājušies, nodrošinot atbilstošu konkurenci uz NEPLP vakancēm.

Tālākajā procesā paredzēts veikt šo personu pārbaudi valsts attiecīgajos informācijas reģistros un pēc divām nedēļām aicināt uz Cilvēktiesību komisijas sēdēm, lai varētu viņus iztaujāt atklātās sēdēs, kurās varēs piedalīties visi Saeimas deputāti, pastāstīja Kaimiņš.

Konkurss uz NEPLP locekļu divām vakancēm izsludināts, jo šo amatu atstājusi Gunta Līdaka un decembrī šo amatu atstās arī padomes vadītāja Dace Ķezbere.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!