Foto: LETA

Viens no koalīcijas partneriem vēlētos visu trīs Latvijas specdienestu apvienošanu, trešdien telekanālā "3" pastāstīja premjers Krišjānis Kariņš (JV), kurš savukārt ir kategoriski pret šādu ieceri.

Pašlaik valstī darbojas trīs specdienesti - Valsts drošības dienests (VDD), Satversmes aizsardzības birojs un Militārās izlūkošanas un drošības dienests. Noprotams, ka par dienestu apvienošanu iestājas Jaunā konservatīvā partija.

Pēc premjera vārdiem, viens no koalīcijas partneriem uzskata, ka specdienestu Latvijā ir par daudz un tos vajadzētu apvienot. Pēc Kariņa vārdiem, gan viņš, gan viņa pārstāvētā partija, citi koalīcijas partneri un pat, iespējams, arī opozīcija esot pret šādu iespēju. Kā izteicās Kariņš, šie dienesti savā ziņā konkurē, sniedz dažādus viedokļus, un tas esot labāk nekā gadījumā, ja būtu viens liels dienests.

"Kamēr es būšu premjers, nepieļaušu šādu destabilizāciju, un mums būs trīs speciālie dienesti," paziņoja Kariņš.

Kariņš stāstīja, ka šis jautājums esot aktualizējies saistībā ar diskusiju par plānoto VDD jauno māju Brīvības ielā, kur vietējie aktīvisti vēlētos redzēt parku. VDD no ēkas celšanas plāniem konkrētajā vietā nav gatava atteikties, bet politiķiem ir dažādi viedokļi.

Premjers piekrita, ka būtu bijis labāk, ja pats dienests jau parakstu vākšanas par parka izveidi sākumā būtu sabiedrībai pateicis, ka tur ir plānota viņu ēka, bet viņš nevar pateikt, kāpēc tas nav noticis, līdz ar to sabiedrībai savā ziņā bezjēdzīgi tika ļauts vākt parakstus un tagad nākas piedzīvot vilšanos.

Kariņš uzskata, ka zaļās zonas galvaspilsētā ir Rīgas domes atbildība, par ko galvaspilsētas vadība gadiem neesot domājusi.

Politiķis atgādināja, ka sabiedrības savāktie paraksti par šīs teritorijas tālāko izmantošanu ir iesniegti Saeimā, kas arī šo jautājumu tālāk diskutēs.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!