Foto: F64

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) priekšlikumu vērsties pie Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas ar aicinājumu papildināt Rīgas domes atlaišanas likumprojektu.

Vēstulē komisijai valdība norādīs, ka saskaņā ar Rīgas domes sniegto informāciju pašvaldībā kvoruma trūkuma dēļ nav notikušas trīs sasauktās sēdes. Vienlaikus ministrija konstatējusi arī to, ka Rīgas dome normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā un termiņos nav pieņēmusi saistošos noteikumus par 2020.gada pašvaldības budžetu, kas savukārt var būtiski ietekmēt Rīgas pilsētas attīstības projektus un plānoto iniciatīvu īstenošanu.

"Izvērtējot augstāk minēto, un ņemot vērā iepriekšējā periodā konstatētos vairākkārtējos pārkāpumus atkritumu apsaimniekošanas jomā, secināms, ka politiskā situācija Rīgas domē liecina par ilgstošu politisku nestabilitāti un nespēju pieņemt pašvaldībai svarīgus lēmumus un nav sagaidāms, ka domes darbspēja šajā sasaukumā var atjaunoties," pauž VARAM.

Tā kā Saeima otrajā, galīgajā lasījumā vēl nav skatījusi likumprojektu par domes atlaišanu, kurš balstīts uz Atkritumu apsaimniekošanas likumā, likumā "Par pašvaldībām" un citos normatīvajos aktos noteikto pašvaldības autonomo funkciju nepildīšanu, ministrija aicina valsts pārvaldes darba efektivizēšanas nolūkā neveidot vēl vienu atsevišķu likumu par Rīgas domes atlaišanu, bet gan papildināt jau esošo.

Jau ziņots, ka politisko vienošanos rezultātā Rīgas domē sasauktās sēdes kvoruma trūkuma dēļ nenotika 5.februārī plkst.9.30 un plkst.13, kā arī 6.februārī plkst.10 un plkst.17.30.

Trīs nenotikušas sēdes ir viens no iemesliem, kas dod Saeimai tiesības lemt par konkrētās vietvaras atlaišanu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!