Foto: DELFI
"Saskaņai" būs grūti atkārtot iepriekšējo Rīgas domes vēlēšanu panākumus, ņemot vērā, ka partijas izejas pozīcijas ir vājākas nekā pirms iepriekšējām vēlēšanām, norādīja sociologs Arnis Kaktiņš.

Vaicāts, vai ar līdz šim atklāto partijas sarakstu, tai ir gana lielas izredzes savākt daudz balsu, Kaktiņš sacīja, ka "dzīvosim redzēsim", tomēr, viņaprāt, "Saskaņas" pozīcija pirms domes ārkārtas vēlēšanām ir vājāka nekā iepriekš, kad politiskais spēks bija pārliecinātās varas pozīcijās un "zināmā mērā varēja ietekmēt un diktēt vēlēšanu dienaskārtību".

Pēc Kaktiņa domām, "Saskaņas" šī brīža pozīcija ir vājāka un tas saistās arī ar vēlēšanu starplaikā notikušajiem pārmetumiem un nesaudzīgo kritiku. "Viņiem būs grūti atkārtot iepriekšējo vēlēšanu panākumus," pauda sociologs, tomēr atzina, ka, redzams – "viņi cenšas".

Attiecībā par "Saskaņas" līderi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās - krievu skolu aizstāvi Konstantīnu Čekušinu - sociologs atzina, ka pastāv indikācija, ka viņš "aizbiedēs" latviskos vēlētājus. "Aptauju dati iepriekš liecināja, ka "Saskaņai" bija noteikts latviešu vēlētāju procents, tomēr saraksta līdera iepriekšējā biogrāfija rāda, ka partijai varētu būt grūtāk dabūt latviešu balsis," pauda Kaktiņš.

Vienlaikus viņš atzina, ka partijas saraksts nesastāv tikai no līdera un jādomā, ka pārējo kandidātu uzdevums būs mēģināt to kompensēt.

Kā ziņots, "Saskaņas" līderis Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās būs krievu skolu aizstāvis Čekušins.

Čekušinu kā "Saskaņas" vēlēšanu saraksta pirmo numuru virzīja ilggadējais Rīgas mērs, pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Nils Ušakovs (S), un viņa priekšlikums partijas valdē šodien atbalstīts.

"Saskaņas" valdes sēdē šodien neizpalika arī bez augstiem toņiem. Partijas līderi žurnālistiem skaidroja, ka tas esot augstākās demokrātijas atspoguļojums, mēģinot diskusiju rezultātā nonākt pie labākā iespējamā saraksta ārkārtas vēlēšanām.

Urbanovičs uzskata, ka cilvēka, kurš iepriekš aktīvi strādājis ar mazākumtautību skolu jautājumiem, virzīšana par saraksta līderi nevarētu "aizbiedēt" latviešu vēlētāju.

Vēl no partijas "Saskaņa" saraksta startēs arī bijušais pašvaldības Satiksmes departamenta vadītājs Emīls Jakrins un no Jaunās konservatīvās partijas (JKP) izslēgtie domnieki Druvis Kleins un Imants Keišs.

Saraksta otrajā pozīcijā ir bijusī Rīgas vicemēre Anna Vladova, savukārt trešajā pozīcijā ir kādreizējais Saeimas deputāts, no amata atlaistais Rīgas Zooloģiskā dārza valdes loceklis Andris Morozovs.

Vēlēšanās "Saskaņas" sarakstā startēs arī no partijas "Gods kalpot Rīgai" aizgājušie politiķi Vjačeslavs Stepaņenko, Eiženija Aldermane, Andrejs Kameņeckis, Igors Solomatins.

Aģentūras LETA rīcībā esošais partijas izveidotais saraksts startam Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās liecina, ka "Saskaņa" vēlēšanām plāno pieteikt 63 deputātu amatu kandidātus.

Politiskā spēka līderis Jānis Urbanovičs akcentēja, ka aptuveni divas trešdaļas saraksta ir atjaunotas. Politiķis pauda pārliecību, ka saraksts būs tik labs, ka vēlētāji nespēs izlemt, kam ielikt plusiņus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!