Fоtо: EPA/Scanpix/LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sazināsies ar cilvēkiem, kuri lidmašīnā sēdēja vistuvāk otrajam Igaunijā saslimušajam ar koronavīrusa izraisīto saslimšanu "Covid-19" un veiks epidemioloģisko izmeklēšanu, portāls "Delfi" uzzināja SPKC.

Jau ziņots, ka otrdien, 3. martā, Igaunijā konstatēts otrs jaunā koronavīrusa izraisītās slimības "Covid-19" saslimšanas gadījums, saslimušais vīrietis ceļojis caur Rīgas lidostu, vestīja "Delfi.ee".

Pasažieris ielidojis Rīgā 29. februārī ar "Ryanair" reisu Nr. SR 4714 Milāna/Bergamo – Rīga. Tālāk pasažieris ar savu auto devies uz Igauniju.

Viņa veselības stāvoklis tiek raksturots kā stabils, simptomi ir viegli. Tāpēc pacientam nozīmēts mājas režīms.

Atgādinām, ka arī pirmais saslimušais Igaunijā ieradās no Rīgas. Tas bija kāds Irānas pilsonis, kas uz Igauniju no Rīgas devās ar autobusu.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītājai slimībai. Tā nodēvēta par "Covid-19". Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma ir vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. "Covid-19" ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. "Covid-19" infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !