Foto: Shutterstock

Homeopātiskie preparāti nav medikamenti un ziņas par to pozitīvo ietekmi cīņā pret jaunā koronavīrusa izraisītās saslimšanas "Covid-19" ietekmi ir viltus ziņas, Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta Panorāma" sacīja Veselības ministrijas galvenais speciālists infektoloģijā Uga Dumpis.

Komentējot sociālajos tīklos uzmanību guvušo kādas ārstes homeopātes ierakstu, kurā norādīts, ka "homeopātija laikā ir sevi pierādījusi kā efektīva medicīna epidēmiju apkarošanā profilaktiski un akūti šo saslimšanu ārstēšanā", kā arī minēts konkrēts preparāta nosaukums, Dumpis sacīja, ka "šīs protams ir viltus ziņas, tie nav medikamenti," piebilstot, ka šādā laikā šādas ziņas nedrīkstētu izskanēt.

Viņa vērtējumā, šādai informācijai būtu jāpievērš uzmanība citiem dienestiem, jo tā ir ļoti nopietna dezinformācija, kas jākontrolē tiesībsargājošām iestādēm.

Kā novēroja portāls "Delfi", brīvdienās sociālajos tīklos plašu ievērību izpelnījās ārstes homeopātes, Latvijas Homeopātu asociācijas prezidentes Ingunas Vecvagares ieraksts.

Portāls "Delfi" pirmdienas rītā aizrakstīja homeopātei Vecvagarei, jautājot par šo ierakstu, taču atbilde vēl nav saņemta.

Jau vēstīts, ka visā Latvijā saistībā ar "Covid-19" izplatīšanos 12. martā izsludināta ārkārtas situācija, kas būs spēkā līdz Lieldienām.

Tāpat paplašināts "Covid-19" skarto valstu saraksts, uz kurām ir attiecināti īpaši piesardzības pasākumi.

Valsts amatpersonu paziņojumu, ar ko tās nāca klajā pēc Ministru kabineta ārkārtas Krīzes vadības padomes kopsēdes, kurā sestdien, 14. martā, tika papildināts rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī, iespējams noskatīties šeit:

Par valdības rīkojumā noteikto plašāk iespējams uzzināt šeit.

Pasaules Veselības organizācija (PVO) devusi nosaukumu jaunā koronavīrusa izraisītajai slimībai. Tā nodēvēta par "Covid-19". Jaunais nosaukums izveidots no vārdiem "korona", "vīruss" un "slimība". Savukārt skaitlis 19 apzīmē gadu, kurā sākās vīrusa uzliesmojums. Pirmās ziņas par vīrusa uzliesmojumu parādījās pērnā gada 31. decembrī.

Atgādinām, ka pats koronavīruss nav nekas jauns – tā ir jau zināma vīrusu grupa, kas atrasta gan dzīvniekiem, gan cilvēkiem. Tomēr pērn rudenī identificētais ir pavisam jauns koronavīrusa paveids – SARS-CoV-2. "Covid-19" ir šī vīrusa izraisītā slimība. Iepriekš nopietnus saslimšanas gadījumus izraisījis SARS koronavīruss jeb SARS-CoV, kura rezervuārs dabā ir civetkaķi un, iespējams, sikspārņi, un MERS koronavīruss, kura infekcijas rezervuārs dabā ir vienkupra kamieļi. "Covid-19" infekcijas avots (rezervuārs) pagaidām nav zināms.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!